
A YouTube generáció (ide tartoznak az iwiwesek is) tagjaira hamar rátalálhatnak az internetes múltjuk alapján. Gerry McGovern, az online tartalmak szakértője most megjelenő Killer Web Content című új könyvében arra figyelmezteti a felhasználókat, hogy későbbi életükben visszaüthet, ha személyes előéletüket és történetüket otthagyják a weben.
Az Egyesült Államokban egyre inkább aggódnak amiatt, hogy a munkaadók az interneten próbálják ellenőrizni a lehetséges jövőbeni dolgozóikat. Nagy visszhangot váltott ki az az eset, amikor a Google egy alkalmazottja azért vesztette el az állását, mert nyíltan megjegyzéseket tett munkájára a blogján, míg a Delta Air Lines egyik légi utaskísérőjét azért rúgták ki, mert bloggerként egyenruhás képeket tett közzé magáról.
Gerry McGovern szerint mindenkinek, aki emailt vagy blogot ír, netán hangos emailt küld, át kell gondolnia, amit leír vagy kimond. A web ezeknek az informális és hétköznapi szövegeknek a gyűjtőhelye, de azok nem tűnnek el nyomtalanul. Az internet olyan mint egy bíróság, ahol minden, amit írtál vagy mondtál, felhasználható melletted vagy ellened a jövőben - írja a gerrymcgovern.com-ra hivatkozva az Online Recruitment.