Az országosan megkérdezett csaknem 7600 vállalkozás számára főleg a betanított munkások, a vas- és fémipari foglalkozásokban tevékenykedők és a feldolgozóipari szakemberek a legkelendőbbek. A legtöbb új dolgozó Dél-Alföldön jutott, illetve jut álláshoz szeptember végéig, ám a legtöbb elbocsátás is itt lesz. Főként a mezőgazdaságban apadt a létszám, a cégek viszont több segédmunkást, anyagmozgatót, takarítót alkalmaztak. A Közép-Dunántúlon szintén magas az álláshoz jutók száma, ugyanakkor a létszámcsökkentések áldozataié is.
Az 1,2 százalékos GDP-bővülési mutató mellett természetes, hogy pang az álláspiac - mondta el Dávid Ferenc. A VOSZ főtitkára kiemelte: az élőmunka terhei nem csökkennek, így a cégeknek nem érdeke jelentősen növelni a dolgozók létszámát.
A kamara tavalyi előrejelzése alapján főleg a feldolgozóipar, az idegenforgalom, a pénzügyi és gazdasági szolgáltatások terén működő vállalatok teremtenek munkahelyeket. Ez helytállónak bizonyul. A KSH adatai alapján most az ipar, azon belül is a feldolgozóipar teljesítménye biztató, sőt a munkaügyi központok által megkérdezett cégek is főleg ezen a szektoron belül kívánják növelni a létszámukat, írja a Világgazdaság.