3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Befejeződött a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által elindított humánerőforrás-fejlesztési projekt, mely a családbarát elv és gyakorlat minél szélesebb körben történő terjesztését tűzte ki célul.

Az utóbbi évek tendenciái – a női munkavállalók, a gyermeküket egyedül nevelő és egyidejűleg dolgozó szülők egyre emelkedő száma, a munka szintén növekvő mennyisége – eredményeképpen a munkavállaló egyre nehezebben tudja fenntartani a munkája és magánélete közötti egyensúlyt.

Az Egyesült Királyságban, a skandináv államokban, Kanadában és Ausztráliában az így kialakult konfliktus feloldására kezdett elterjedni a családbarát munkahely fogalma, mely lehetővé teszi a dolgozók számára a munkából eredő kötelezettségek és a magánélethez kapcsolódó feladatok összeegyeztetését.

„A családbarát munkahelyek megteremtéséhez nincs szükség drasztikus vagy költséges megoldásokra, a változtatásnak számos egyszerű és olcsó eszköze létezik – mondta el Ríz Ádám, a Humán Erőforrás Programok Irányító Hatóságának igazgatója. – Ráadásul kutatások bizonyítják, hogy a munka és a magánélet egyensúlya mellett elkötelezett cégek sokkal produktívabban működnek. A családbarát vállalatoknál dolgozók kevesebbet hiányoznak munkahelyükről, inkább magukénak érzik a cég problémáit, lelkesebben, hatékonyabban dolgoznak és fokozottabban tudnak a munkájukra koncentrálni.”

Mára a családbarát munkahely elve olyannyira kiemelt jelentőségűvé vált, hogy szabályozását több európai uniós irányelv is előírja. A gyakorlat meghonosítására nemcsak külföldön, de Magyarországon is történtek lépések. A Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program (HEFOP) 2006-ban kiírt pályázata a fent leírt problémákra kínált megoldási lehetőséget.

A program célkitűzése az volt, hogy családbarát munkaszervezeti, munkaszervezési és humánerőforrás-gazdálkodási módszerek és munkahelyi politikák szélesebb körű elterjesztésével, családbarát települések kialakításával kiegyensúlyozottabbá váljon a munka és a családi élet viszonya.

A pályázati kiírás sajátossága volt, hogy nem pénzt, hanem szolgáltatást nyerhettek azok, akik megfeleltek a pályázati kiírásnak. A hét nyertessel – Hajdúszoboszló, Csenger, Nagyecsed, Balkány és Tokaj önkormányzata, a Pécsi Vízmű és a KaszCoop Kft. – egy nyílt közbeszerzési eljárás keretében kiválasztott szakértőcsoport kezdett dolgozni.

A szakértőcsoport a nyertes pályázóval együtt megvizsgálta az alaphelyzetet, és közösen meghatározták, milyen feladatokat hajtanak végre. A programok közös elemeként minden nyertes pályázóval megalkották az esélyegyenlőség megteremtését célzó terveket, valamint esélyegyenlőségi képzést tartottak.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!