2p

A világ eddigi legnagyobb, emberek fizikai megjelenésének sajátosságait tartalmazó adatbázisát hozza létre az amerikai szövetségi nyomozóiroda (FBI) egymilliárd dollárból. Szakértők szerint a munkáltatóknak jól meg kell fontolniuk, mielőtt írisz-, ujj- vagy tenyérlenyomat-vizsgálatra alapozó biztonsági rendszereket vezetnek be.

Amerikában és Nyugat-Európában egyre több cég alkalmaz ilyen rendszereket a vállalat biztonsága érdekében, de a jelenség adatvédelmi és személyhez fűződő jogi aspektusai egyelőre meglehetősen kivizsgálatlanok - írja a Management Issues.

Az úgynevezett biometrikus technológiai eszközök egyes fizikai tulajdonságaik alapján képesek az egyéneket azonosítani. A begyűjtött adatok alapján egy számítógép el tudja dönteni, hogy az adott személynek van-e jogosultsága egy érzékeny információ megtekintésére vagy egy adott helyre való belépésre.

Az FBI most induló projektjének kritikusai szerint az állampolgárok teste személyazonosító igazolvánnyá változik, ez pedig csak akkor megengedhető, ha ezzel a módszerrel garantáltan kiszúrható egy bűnöző egy tömegből. Az új adatbázis a munkahelyeken is használható lenne arra, hogy kiszűrjék a törvénnyel összetűzésbe keveredett dolgozókat.

A biometrikus rendszerek alkalmazása Európában is kezdi megvetni a lábát, Nagy-Britanniában például számos számos munkahely és iskola is él e lehetőségekkel.

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!