A szakszervezetek féltik a munkahelyeket, mivel a magánosítással együtt jár a jelentős létszámleépítés, továbbá a megkötött kollektív szerződések, a rendezett munkaügyi kapcsolatok is veszélybe kerülhetnek, és csökken a járatok száma - sorolta a Volán társaságok napirenden lévő privatizációjának negatív hatásait megvitató fórumot követően az érdekvédelmi szervezet elnöke.
Hangsúlyozta: állásfoglalásukkal szeretnék egyértelművé tenni, hogy a szakszervezetek tárgyalásos úton kívánják képviselni tagjaik érdekeit. "De ha erre nem lesz lehetőség, és nem sikerül a kormány döntését a munkavállalók számára kedvező végeredménnyel befolyásolni, képesek vagyunk akciószövetségben, a törvény által biztosított eszközökkel, ha kell munkabeszüntetéssel is fellépni az esetleges privatizáció ellen" - tette hozzá.
Közölte: döntésük megerősítéseként megalakították az Akciószövetség Koordinációs Tanácsát, amelynek feladata a Volán társaságok esetleges privatizációjával kapcsolatos kormányzati döntések figyelemmel kísérése, arra való gyors reagálás és az akciók - demonstráció, sztrájk - megszervezése.
Az érdekvédelmi fórumon elfogadott állásfoglalást a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ), a LIGA Közlekedési Szakszervezeti Szövetsége (LKSZSZ), a Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége (KMSZ) és az Autóbusz-közlekedésben és Személyszállításban Dolgozók Uniója (ADU) megyei képviselői írták alá.
Dobi István az aláírók nevében annak a reménynek adott hangot, hogyha az ország valamennyi Volán társaságánál működő szakszervezetek akciószövetségbe lépnek, megakadályozhatják a Volán társaságok privatizációját.