[ajanlo=474][igazitas=left/]Jelenleg évi 160 ezer tonna papírt állít elő a csomagolóipari vállalat Dunaújvárosban, míg Csepelen a kapacitása 110 ezer tonna. Az évi 250 ezer tonna kapacitású gyártósor üzembe helyezésével 2007 végére a vállalat teljes papírtermelése a Duna-parti városba kerülne, míg a fővárosi üzem megszűnne. A fejlesztés nem érinti a csomagolóanyagok, a hullámdobozok és a papírzsákok gyártását.
A csepeli üzem bővítésére nem sikerült engedélyt szereznie a Dunapacknak, ugyanakkor méretgazdaságossági és környezetvédelmi okok miatt a fejlesztés elengedhetetlen. A dunaújvárosi beruházással a cég hosszú távra biztosítani tudja kelet-közép-európai piaci pozícióit.
A fejlesztés költségei elérhetik az 50 milliárd forintot, melyhez a vállalat segítséget vár a kormánytól. Nyugat-Európában a hasonló beruházásoknál az uniós és állami hozzájárulások mértéke elérheti a 35 százalékot is. Mivel kiemelt projektről van szó, támogatásra ugyan számíthat a cég, ennek mértéke azonban még kérdéses.
Amennyiben kedvező döntés születik 2007. októberében kezdődhet a termelés, ekkorra kell megfelelnie a Dunapacknak az uniós IPPC-direktívában lefektetett környezetvédelmi követelményeknek is, olvasható a Világgazdaságban.
Menedzsment Fórum
Ötvenmilliárdos Dunapack beruházás
Mintegy ötvenmilliárd forintos beruházást tervez Dunaújvárosban a Dunapack Rt. A cég vezetői a kormány képviselőivel egyeztetnek, mekkora támogatásban részesülhet a projekt, írja a Világgazdaság.