Az OTP Bank tapasztalatai szerint a napi likviditáskezelésben a hitelkártya és a folyószámlahitel játszik domináns szerepet, de az utóbbi időben egyre nagyobb hangsúlyt kap a személyi kölcsön is, amit szintén az indokol, hogy a hitelcélt nem kell megjelölni. Jellemző, hogy az ügyfelek által felvett hitelösszeg növekszik, a folyósításokban a devizahitelek dominálnak a forinthitelekkel szemben.
A napi pénzügyi likviditás menedzseléséhez megoldást nyújtó hitelkártyatermékek igénylésében az MKB stagnálást észlel. A banknál úgy vélik, az ügyfelek a makrogazdasági helyzet hatására alighanem elsősorban megtakarításaikat élik fel, vagy olyan típusú hitelterméket vesznek igénybe, amely hosszabb lejáratú, így az alacsonyabb törlesztőrészlet kevésbé terheli meg a havi kiadásokat.
A rugalmas pénzügyi lehetőséget nyújtó hitelkártya épp előnyéből fakadóan kevésbé számít stabil, kiszámítható hitelezési megoldásnak, így azt inkább az olyan ügyfelek veszik igénybe, akik tudatosan kezelik havi pénzügyeiket és élni tudnak a termék nyújtotta előnyökkel. Ez azonban a korábbi hitelkártya-értékesítéshez képest visszaeső tendenciát jelenthet.
A kártyahasználati szokásokban a legutóbbi időben nem tapasztaltak jelentős változást a Raiffeisen Banknál. A hitelkártyák igénylési tendenciája az Erste Banknál sem módosult. A használatnál azonban szembetűnő, hogy a vásárlási tranzakciók dominanciája a teljes költésen belül egyre nagyobb, számol be a Napi Gazdaság.