A nehéz gazdasági környezet ellenére a Deutsche Post az előrejelzéseket meghaladóan teljesített 2003-ban. A német vállalat a hagyományos postai tevékenység mellett Európa legnagyobb logisztikai szolgáltató vállalata.
A sikeres költségcsökkentésnek köszönhetően a konszern pénzügyi költségek, adó és amortizáció előtti eredménye (EBITA) 0,2 százalékkal 2,98 milliárd euróra nőtt a 2002-es 2,969 milliárdról. A cégnél legalább 2,9 milliárd eurót terveztek, az elemzők átlagosan 2,93 milliárdot vártak. Erre az évre az EBITA 5-10 százalékos növelését tervezik.
Az értékesítés 1,9 százalékkal 40,02 milliárd euróra emelkedett. Az elemzők átlagosan 40,55 milliárd euróra számítottak. A Deutsche Post az adózott eredményét tavaly megkétszerezte, 1,31 milliárd euróra. A 2002-es eredményt azonban 907 millió eurós EU-büntetés terhelte. Tavalyról 0,44 eurós osztalékot javasolnak a 2002-es 0,40 euró után. A német állam többségi tulajdonában lévő Deutsche Posté a DHL futárszolgálat és a Postbank pénzügyi szolgáltató részleg is, amelyet idén részlegesen tőzsdére akarnak vinni. (MTI)
Kapcsolódó anyagok
Egyelőre nem terjeszkedik a Deutsche Post
Gyengébben teljesített a posta
A német posta a világ legnagyobb logisztikai szolgáltatója
Pozitív meglepetés a német postától
A nehéz gazdasági környezet ellenére a Deutsche Post az előrejelzéseket meghaladóan teljesített 2003-ban. A német vállalat a hagyományos postai tevékenység mellett Európa legnagyobb logisztikai-szolgáltató vállalata.