A piac lassú reagálásával, illetve a 2-3 éves átfutási idővel indokolta Salamon Adorján azt, hogy most ekkora mennyiségű új ingatlan kerül piacra. Ebből az első félévben átadott A-kategóriás irodák alapterülete 38 ezer négyzetméter volt, de a második félévben ehhez több mint 200 ezer négyzetméter társul, így az éves teljesítmény elérheti a 250 ezer négyzetmétert is. Sőt, az Eston előrejelzése szerint ugyanez a teljesítmény várható 2008-ban is. A növekmény zömét 8 projekt adja, ezek közül legnagyobb a 28 ezer négyzetméteres Aréna Corner.
Az ipari parkok területén 150 ezer négyzetméternyi új épület készül el 2007-ben, de ebből mindössze 26 ezer négyzetméter került átadásra az első félévben. A fajlagos havi bérleti díjak a fővároson belül 5-5,5 eurót, míg a város határában 3,7-4,2 eurót tesznek ki. A kereslet tovább növekszik, de a piaci új kínálat egyharmadát a Pro-Logis adja. Második és harmadik helyen az Europolis illetve az IR HL áll, egyaránt 18-18 százalékkal.
Az üzlethelyiségek alapterülete 138 ezer négyzetméterrel bővül Budapesten idén. Ennek fele a volt lóversenypálya helyén épülő Aréna Plazaban lesz. A legkeresettebb bevásárlóközpontokban a havi bérleti díj 100 euró körül van négyzetméterenként. A belvárosban a Váci utcai üzletek bérleti díja 80-100 euró között "állt be", míg az Andrássy úton az egy évvel korábbi 25-35 euróról 30-50 euróra emelkedett mára a bérleti díj.
A befektetési ingatlanok hozama folyamatosan esik a magyar fővárosban, például az A-kategóriás irodaházaknál 2005-ben még 7,1, a múlt évben 6,5, idén az első félévben viszont már csak 6 százalék volt. A logisztikai ingatlanok hozama másfél év alatt 9-ről 7,5 százalékra, míg a bevásárlóközpontoké 8,1-ről 6 százalékra csökkent. Miután a befektetési célú ingatlan-forgalom csekély, így akár egy tranzakció is átárazhatja a piacot.