2p

Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság?
Tartogat még meglepetéseket Trump?
Ki profitálhat Gyurcsány Ferenc távozásából?

Online Klasszis Klub élőben Lengyel Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves politológust, közgazdászt!

2025. május 20. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A hazai média eddig még nem készült fel eléggé az olyan rendkívüli események tudósítására, mint az augusztus 20-i vihar vagy a szeptember közepi és az október 23-i zavargások - mondta el véleményét az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kommunikáció Szakán rendezett pénteki kerekasztal-beszélgetés több résztvevője is.

"Szeptember 11-én az amerikai televíziók, amelyek sokkal előrébb tartanak, mint a magyarok, nem tudták, mit kezdjenek a helyzettel" - vont párhuzamot Borsa Miklós, a Duna Televízió riportere, megjegyezve, a rendelkezésükre álló szerény információval ennek ellenére elkezdtek dolgozni, és az újabb hírekkel egészítették ki a korábbi értesüléseket. A tanácskozáson több médium munkatársai is arról beszéltek, hogy a történtek után cégük újragondolja hírszerkesztősége működését.

György Bence (TV2) arról beszélt, hogy "monstre élő, permanens" adásra mindeddig nem voltak felkészülve, míg Kováts Mihály (RTL Klub) szerint nem kereskedelmi csatorna feladata, hogy azonnal tudósítani kezdje az eseményeket, hiszen - ha nem éppen hírtelevízió - "más a logikája"; ha azonban felvették a fonalat, már nem maradnak le versenytársaiktól.

Az újságírók és fotósok akkor is "pörögtek", amikor éppen nem történt semmi: olyankor "a tüntetők minket kérdezgettek, hová kell menni" - elevenítette fel a zavargások egy sajátos aspektusát Király András (Index), megjegyezve, a BBC sokat emlegetett etikai kódexe előírja, hogy ha a munkatárs jelenléte befolyásolja az eseményeket, "menjen hátrébb".

Arra a kérdésre, miért csak politikusokat, szakértőket és rendőröket szólaltatnak meg a médiumok, miközben a demonstrálók nem fejthetik ki álláspontjukat, az Index munkatársa úgy nyilatkozott, "megpróbáltuk, csak nem nyilatkozatképesek többnyire a tüntetők".

Sztankóczy András, a Magyar Rádió hírműsorokat készítő Aktuális szerkesztőségének vezetője egyebek mellett arról beszélt, hogy komoly gondot jelent a számukra, hogy bizonyos esetekben nem tudják nyilatkozatra bírni a rendőrség illetékeseit; a súlyos túlkapásokkal kapcsolatosan emiatt "tulajdonképpen féloldalas anyag ment adásba".

MTI / Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!