Ezen túl az öltözködés meghatározza viselkedésünket is, hiszen ha öltönyben illetve kosztümben vagyunk, akkor óhatatlanul kihúzzuk magunkat, és egyenesen ülünk, így sokkal tekintélyesebb lesz megjelenésünk. Anélkül, hogy tudatosan gondolnánk rá, a testtartásunk teljesen más lesz, mintha egy farmerbe és egy pólóba vagy egy nyári ruhába lennénk. Ezáltal üzlettársunk is másképp fog viszonyulni hozzánk, sőt abban is segít, hogy jobban koncentráljunk az adott témára.
Az alkalmi viselet a munkahelyeken egyébként teljesen különbözik a múltbeli öltözködéstől. Régen ez is egyszerűbb volt, elég volt egy öltönyt, egy inget és egy nadrágot tartani, ami megfelelt bármilyen hivatalos eseményre. Régen a színválasztás sem volt túlságosan bonyolult, majdnem mindenki szürke öltönyt hordott, ami hagyományos szabású volt, pontosan ugyanolyan, mint bárki másnak.
Manapság viszont a munkahelyi ruha alapján meg lehet állapítani viselőjének az ízlését és egyéniségét, amellett, hogy az öltöny vagy kosztüm elegáns és az alkalomnak megfelelő.
A munkahelyi öltözködést meghatározza az iparág is, amelyben dolgozik valaki - közli Simone. A pénzügyi, a jogi és a civil szférában dolgozók általában konzervatívak, ami a hagyományos öltöny, illetve a szoknya és blézer viselését kívánja meg, és a sötét, illetve semleges színeket részesítik előnyben. A kreatívabb iparágakban - mint a média, a design és a PR - az öltözködésben sokkal inkább dominálhat a saját egyéni ízlés.
Ugyanakkor van egy nagyon fontos szabály a munkahelyi viseletet illetően: lehet vonzóan öltözködni, de soha ne hordjunk nyíltan szexi ruhákat. Nem ajánlott a miniszoknya és a mélyen dekoltált blúz viselése sem.