Jelenleg a biomassza alapú erőművek adják a hazai megújuló energiaforrások többségét, részesedésük a szegmensen belül 88 százalék körül van. Együttes teljesítményük mintegy 150 megawatt, s ennek köszönhetően a megújulók aránya 4-5 százalék körül van a teljes energiatermelésen belül. Az átállított erőművi blokkokban többnyire faapríték eltüzelésével termelnek villamos energiát, ám az alapanyag-beszerzések volumene már nem növelhető lényegesen. A vezérigazgató szerint a szalmán alapuló biomassza-erőműveket jelenleg nem lehet nyereségesen működtetni, emellett az ellátás megoldása is komoly problémát jelent.
A biomassza mellett a hazai természeti és gazdasági adottságok alapján a szélenergia hasznosításában lát lehetőségeket a szakember. A napenergiából történő - egyelőre meglehetősen költséges - áramtermelés elterjedését gátolja az egységes kötelező átvételi ár - számol be a Világgazdaság.
Rosszul állunk a megújuló energia terén
A mai technológiai szint mellett nem reális, hogy 2020-ra az energiatermelésben a megújuló források részesedése elérje a 14 százalékot Magyarországon az Európai Uniónak tett vállalásnak megfelelően - idézi a Világgazdaság Uhlmann Attilát, a Callis Energetikai Zrt. vezérigazgatóját.