5p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Stresszes, fáradt, ingerült vezetők, akik nem tudják beosztani a családra jutó kevéske időt – az ilyen embereken segíthetnek egy most induló, nemzetközi szinten is egyedülálló tréningen, ahol személyre szabott programban vehetnek részt a magánéleti problémákkal küzdő, vagy attól tartó menedzserek.

Boldog családdal könnyebb a munka

A szülők képzésének ötlete nem új keletű, külföldön több évtizedes hagyománya van az ilyen tréningeknek. Abból indulnak ki, hogy bár a szülői hivatás nagyon összetett feladatának sikeres teljesítéséhez rengeteg korszerű módszer áll rendelkezésre, ezek ritkán jutnak el még az érdeklődő szülőkhöz is – mondta az mfor.hu-nak Jeviczki Tamás, a "Szülőképző tréning" szülőatyja, tréner.

A vezetők többsége jelenleg rengeteget dolgozik bizonytalan, stresszes körülmények között. Nagyon sokat segíthet nekik, ha otthon képesek békés családi körben regenerálódni, feltöltődni, erőt gyűjteni. Ugyanakkor a realitás sokszor mást mutat - a feszült munka után hazatérve feszült családi légkör várhatja a vezetőket, a munkahelyi stresszt hazaviszik, az otthonit pedig visszaviszik a munkahelyükre. Ennek pedig jól látható negatív hatása a válások, a családon belüli rossz kapcsolatok nagy száma.

A vezetők számára különösen fontos a gyermekeik készségeinek fejlesztése. A vezetők igyekeznek a lehető legjobbat megadni a gyermekeiknek. Ezek a gyerekek többnyire sokat utaznak, tucatnyi különórára járnak, a vágyaik gyakran teljesülnek, mégis sokszor elégedetlenek, pedig a szüleik úgy érzik, megadtak nekik mindent.

Segítenek gyereket nevelni

Itt jön a képbe a "Szülőképző Tréning", ugyanis a bizalmon alapuló jó kapcsolat az, amire végül is mindkét fél vágyik, még ha nem is tudják megfogalmazni – ebben tudnak segíteni a képzésen.

Egyes nevelési módszerekkel ugyanis számottevően javíthatók a gyermekek intelligenciája, kommunikációs és konfliktuskezelési készsége, stresszkezelése, problémamegoldó képessége. A gyerekek így már készségszinten elsajátíthatják kisgyermek kortól a gyermekkori és későbbi érvényesülésükhöz és kiegyensúlyozott életükhöz szükséges készségeiket.

A tréningen a résztvevők igényei alapján alakul a képzés. Mindig sor kerül a kommunikációs, konfliktuskezelési és problémamegoldási készségek fejlesztésére, gyakorlására. Ezek közül is elsősorban azokra helyezik hangsúlyt, melyekre a családban szükség lehet. Emellett a tréning keretein belül időgazdálkodást, stresszkezelést, egyedi problémák megoldását is kérhetik a megjelent résztvevők.

Egyedi tréning a vezetőknek

A szülőképző tréning új és egyedi, eddig sem Magyarországon, sem nemzetközi szinten nem tartottak kifejezetten vezetőknek ilyet Jeviczki Tamás tudomása szerint. Előzménye az úgynevezett "Szülőképzés" volt, ami nem konkrétan menedzserekre volt kihegyezve.  Ezt alakították át úgy, hogy az a vezetők igényeinek jobban megfeleljen, és a tréningezésekben jártas résztvevőknek is sok újat adhasson.

Azt egyelőre nem lehet megmondani, mennyire lesz sikeres a vezetők körében ez az újfajta tréning, ha azonban a menedzserek felismerik, hogy a munkahelyi teljesítményhez stabil családi háttérre van szükségük, illetve szeretteiknek is fontos ez annak érdekében, hogy elégedettek lehessenek az életükkel, akkor jó eséllyel lesz népszerű a piacon.

„Örülnék, ha ezt a képzést juttatásként kaphatnák a gyerekeket nevelő, vagy gyermeknevelésre készülődő kis- és középvezetők, de a legjobb az lenne, ha maguk a résztvevők keresnének meg fejlődési szándékaikkal” – mondja a pszichológus tréner.

Hozzátette: fontos, hogy a vezetők a munkahelyükről már ismerik a megtanult készségek használatával járó pozitív eredményeket. Az eddigi Szülőképzés Tréningek résztvevői kivétel nélkül mind nagyon hasznosnak és fontosnak értékelték utólag a képzést. 


Gyakori menedzserproblémák

Jeviczki Tamás szerint gyakori az, hogy vezetők a munkahelyi életstílusukat hazaviszik, megpróbálnak hatalommal vezetni, ami hosszabb távon kudarcra van ítélve. Szintén a vezetői életformából eredeztetően stresszesek, kevés idejük van mindenre, fáradtak, ingerültek, nehéz beosztani és érdemben eltölteni azt a kevés időt, ami a családra jut.

Ezenkívül gyakori a kapcsolatok ápolásának hiánya, a szülők a munkájukra, gyerekeikre figyelnek, egymásra már nem, és eltávolodhatnak egymástól, ami váláshoz vezethet. Gyakran nem látják át a meglévő családi problémákat sem, így hagyják azokat elhatalmasodni.
 

A megoldás a leghatékonyabb módszerek elsajátíttatása és begyakoroltatása minden egyes probléma esetén: stressz ellen stresszkezelés, a párkapcsolati problémákra vagy megelőzésükre párkapcsolatot javító feladatok és játékok, kommunikációs készségek fejlesztése a meglévő vagy leendő problémákhoz, konfliktusokhoz.

A tréningen az életbeli prioritásokat is tudatosíthatják ahhoz, hogy ne hagyják elveszni fontos életterületeiket, szerepeiket (mint például a szülői szerep) kevésbé fontosakért. Mivel a konfliktuskezeléshez és problémamegoldáshoz szükséges példákat a résztvevők hozzák, életszerű, és a gyakorlatban is kipróbálható módszereket kapnak.

Kovács Zita

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!