Braun Róbert, a projekt nemzetközi szakértője hangsúlyozta, hogy a magyarországi vállalatoknak nem teljesen idegen a felelős vállalati magatartás fogalma, bár még hosszú utat kell még megtenniük ahhoz, hogy ez olyan általános szempont legyen, mint a fejlett országokban. Hozzátette, céljuk, hogy a cégek az üzleti működés részeként kezeljék a társadalmi felelősségvállalás kérdését.
Az Európai Bizottság által támogatott projektet Magyarországon a budapesti UNDP iroda valósítja meg a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, a KÖVET-INEM Hungária Egyesület, a tudatos Vásárlók Egyesülete és a Levegő Munkacsoport közreműködésével. A keddi konferencián elhangzó észrevételek és javaslatok figyelembevételével véglegesített tanulmányt 2007. június 26-án Brüsszelben a nyolc ország együttesen mutatja be az Európai Uniónak.
A témában a Magyarországra vonatkozó alaptanulmány elkészítésére a TÁRKI és a Corvinus Egyetem szakértői kaptak megbízást. A kutatás 2007 április-márciusban mintegy hatvan vállalattal és civil szervezettel készített interjúval zajlott, melynek eredményeként kirajzolódott, hogy bár a vállalatok felismerik a társadalmi felelősségvállalás szerepét, a civil szektor még nem elég erős, hogy intenzíven tudjon fellépni Magyarországon a felelőtlen vállalati magatartás ellen.
A kutatást végző csoport a felmérés tapasztalatait összefoglalva sajtókonferencián elmondta, a vizsgált magyarországi vállalatok többsége nem tudja megítélni, hogy a társadalmi és környezeti szempontok üzleti tevékenységbe illesztése milyen költségeket jelent a gazdálkodó szervezet számára, az európai tapasztalatok alapján azonban a programban résztvevők bíznak abban, hogy a CSR Magyarországon is profittermelő tevékenységgé válhat.