Roland Koch hesseni miniszterelnök keddi nyilatkozatában a leghatározottabban elutasította németországi Opel-üzemek bezárását, bármelyikről lenne is szó. Hessen tartományban található a magyarországi beszállítóval is rendelkező Opel legnagyobb németországi gyára, a rüsselsheimi, a General Motors állítólagos terveiben érintett bochumi üzem Észak-Rajna-Vesztfáliában, az eisenachi pedig Türingiában van, és a rajna-pfalzi Kaiserslauternben működik az Opel negyedik németországi gyára. A négy üzemben alkalmazottak száma megközelíti a 26 ezret.
Keddi értesülések szerint a General Motors takarékossági okokból mindenekelőtt a bochumi, valamint az antwerpeni gyár bezárását tervezi, az eisenachit pedig el kívánja adni. A bochumi gyár vezetője érdemben egyelőre nem foglalkozott az amerikai anyavállalat törekvésével, bírálta ugyanakkor az amerikai üzemet, s szándékos provokációról beszélt. Az Egyesült Államokban tartózkodó, s egyebek között az Opel jövőjéről is tárgyaló Jürgen Rüttgers észak-rajna-vesztfáliai miniszterelnök állítólag ugyancsak óvta a General Motors vezetőit európai üzemek bezárásától.
Az állítólagos amerikai eladási tervek szakértők szerint felerősítik azokat az Opel vezetői által is felkarolt terveket, amelyek a német autógyárnak az amerikai anyavállalattól való elszakadását, illetve önállósulását célozzák. Mindennek megvalósítása azonban egyelőre felettébb bizonytalan, és az anyagi háttér sem biztosított. A négy érintett tartomány, illetve a szövetségi kormány vezető képviselői sürgetik ugyanakkor a gyár mielőbbi állami megsegítését, ennek keretében a korábban beígért, több mint 1 milliárd eurót kitevő állami garancia biztosítását. Az Opel sorsát a hírek szerint különösen szívén viseli Karl-Theodor zu Guttenberg, a napokban hivatalba lépett konzervatív gazdasági miniszter. A miniszter egy keddi nyilatkozatban hangsúlyozta: nem szabad megengedni azt, hogy az anyakonszern mulasztásai miatt az amúgy szilárd lábakon álló németországi üzemek szenvedjenek.
Az idézett szakértők szerint a történtek - illetve a legutóbbi információk - nyomán minden bizonnyal felgyorsul a német kormányzati, illetve tartományi szerepvállalás az Opel-üzemek, illetve a németországi munkahelyek megmentéséért.