A lap szerint a bezárások azzal hozhatók összefüggésbe, hogy a dán csoporthoz került a legnagyobb brit serfőzde, a világszinten hatodik Scottish and NewCastle. Ezért a cég csökkenteni akarja telephelyei számát Franciaországban és Görögországban, mivel átveszi az S and N francia, görög, illetve még a kínai vállalkozásait is.
A Carlsberg szóvivője a németországi, norvégiai és nagy-britanniai bezárásokról elterjedt híreket azzal kommentálta, hogy "ez lehetséges, de még semmi nem dőlt el, de az igaz, hogy több nyugat-európai sörfőzdénket be akarjuk zárni".
Tavaly a vártnál nagyobb lett a csoport profitja elsősorban a kelet-európai értékesítés bővülésének köszönhetően, s a nyersanyagárak emelkedése ellenére a vállalat az idén is profitnövekedést vár. A növekedés 90 százaléka Kelet-Európának köszönhető, elsősorban az oroszországi, illetve a lengyelországi és bulgáriai érdekeltségeknek.
A Carlsberg nemrégiben jelentette be, hogy a Heinekennel közösen 10 milliárd euróért megveszik a Scottish and Newcastle sörgyárat. Ez azt jelenti, hogy teljes egészében a Carlsberg tulajdonába kerül az orosz piacon aktív Baltic Beverages Holding, amelyen előzőleg fele-fele arányban osztozott az S and N-nel.