2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A brit P&O felvásárlása csütörtökön eldőlni látszott, miután a társaság menedzsmentje a szingapúri PSA ajánlatára rábólintott, ám a Dubai Ports World most távol-keleti vetélytársánál magasabb összeget ajánlott.

[ajanlo=1350][igazitas=right/]Elkezdődött a licit a P&O-ért, így lehetne kommentálni a DPW lépését, amely 7 milliárd dollárért vásárolná meg a brit kikötő-üzemeltető társaságot. Mint arról az mfor.hu beszámolt a britek csütörtökön elfogadták a PSA 6,4 milliárd dolláros ajánlatát. Mindez azonban pénteken semmissé válhat, miután a dubai társaság előállt az új összeggel.

Amennyiben a közel-keleti vállalat vásárolja fel a P&O-t, úgy a világ harmadik számú kikötő-üzemeltető társasága jön létre, míg a szingapúri cég győzelme esetén az egyesült vállalat az első helyre ugrana a kikötők között. A PSA International ajánlata részvényenként 4,70 fontról szól, míg novemberben a DPW részvényenként 4,43 fontot kínált, amit csütörtök este 5,20 fontra módosítottak.

A világszerte 29 konténer-terminált üzemeltető, és 18 országban logisztikai központtal rendelkező P&O 165 éves múltra tekint vissza. A P&O-nak Nagy-Britannián kívül Európában, Észak-Amerikában, Ausztráliában és Ázsiában is vannak konténerkikötői.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!