1p

Görög források szerint szeptember 15-ig tolták ki a román hatóságok a CEC román állami pénzintézet privatizálásával kapcsolatban a két kiválasztott ajánlkozóval, a görög Ethniki Trapeza bankkal és a magyar OTP bankkal a tárgyalásokat.

Az Ethniki Trapeza bank képviselője jelenleg tárgyal a román kormányzat illetékeseivel. Görög források szerint országuk bankja körülbelül 500 millió dolláros eredeti ajánlatot terjesztett elő a CEC-re.

Nincs egy hete, hogy közölték: legkevesebb két héttel késik a román takarékpénztár (CEC) privatizációja az eredeti ütemtervhez képest. Az eredeti tervek szerint augusztus 31-ig kellett volna benyújtania a két versenyzőnek a javított ajánlatot.

A jelentés szeptember elején, legkésőbb 7-ig készül el a román pénzügyminiszter szerint. A tárcavezető hozzátette: a legjobb ajánlatot tevő bankkal még az idén aláírják a privatizációs szerződést.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!