2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Tovább nőttek az ingatlanpiaci különbségek Magyarországon az idei év folyamán - összegzi megállapításait az OTP Ingatlanpont legfrissebb ingatlanpiaci tájékoztatója.

A cég tájékoztatója szerint, melyet kedden juttatott el MTI-hez, országos viszonylatban a legdrágább kistérségben 8,8-szor annyiba került egy vásárolt ingatlan négyzetmétere, mint a legolcsóbban, de Budapesten is több mint 4,5-szeres árdifferencia mutatkozott a legfelkapottabb, illetve a legkevésbé vonzó városrészek között.

Kosztolánczy György, az OTP Ingatlanpont ügyvezető igazgatója szerint amíg a legolcsóbb kis faluban átlagosan 25 ezer forint alatti négyzetméteráron cseréltek gazdát az ingatlanok, addig a budai vár legfelkapottabb körzetében közel 700 ezer forintos négyzetméteráron értékesítették a lakásokat.

Az OTP Jelzálogbank friss Lakóingatlan Értéktérképe szerint a legdrágább megyeszékhely Debrecen, míg a legdrágább megye Somogy volt az idén.

A megyék közt a listavezető Somogy, illetve a rangsor utolsó helyére került Nógrád között az átlagár-különbség mintegy 2,5-szeres. A megyék közül a legnagyobb mértékben (öt százalékot is meghaladóan) Tolna, Vas és Békés megyében nőttek a lakásárak. Somogyban egy négyzetméter átlagára 201 ezer, Pest megyében 188 ezer, Nógrádban 82 ezer, míg Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 106 ezer forint.

A legdrágább megyeszékhely az ország második legnépesebb városa, Debrecen. A legolcsóbb megyeszékhelyek pedig az ország északkeleti régiójában találhatók. Debrecenben egy négyzetméter átlagára 179, Győrben szintén 179, Kecskeméten pedig 170 ezer forint. Legolcsóbb a lakás Salgótarjánban 84 ezer forintos, Tatabányán 108 ezer forintos és Miskolcon 114 ezer forintos négyzetméterenkénti átlagárral.

Budapesten továbbra is látszik, hogy a budai hegyvidék és a szűk belváros a legdrágább, míg a peremkerületekben lehet a legolcsóbban ingatlanhoz jutni. A fajlagos árat vizsgálva 361 ezer forinttal továbbra is a II. kerület a legdrágább, amelyet a XII., majd az V. kerület követ 336 ezer, illetve 334 ezer forint négyzetméterenkénti árral. Ingatlant a legolcsóbban a XXI. kerületben lehet venni: itt 163 ezer forint volt az átlagos négyzetméterár. Csepelt a XV. (167 ezer forint), majd a XVII. kerület (179 ezer forint) követi - tartalmazza az összegzés.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!