Továbbra is figyelemre méltó az állományi mozgás a TV2-nél, a csatornát sokan saját elhatározásból hagyták el, de számos olyan munkatársa is volt a tévének, akiktől ők vettek búcsút. Amin-Váczi Virág, a Mokka és FEM3 Café főszerkesztője, valamint az aktuális műsorok operatív felelőse március 31-i hatállyal, 18 év után, közös megegyezéssel távozott a csatornától. A legnagyobb változásokat azonban a hét utolsó napjára tartogatták, akkor több, a képernyőkről is ismert munkatársától vált meg a vállalat. Így a Mokka műsorvezetője, Kárász Róbert sem lesz a jövőben a TV2-nél, de a csatornánál 19 évet lehúzó, és a Tények egyik ismert arcának számító Dudás Ádám munkájára sem számítanak a jövőben.
A nézők számára kevésbé ismert volt, ám a műsorok készítésében fontos feladata volt a szintén pénteken elbocsátott külpolitikai szerkesztő-riporternek, Zöldhegyi Katalinnak, vagy a Tények egyik felelős szerkesztőjének, Horváth Csabának. Utóbbi munkaviszonya úgy szűnt meg pénteken – közös megegyezéssel,- hogy ő lett volna az aznap esti híradó szerkesztője, amely így végül sokkal inkább lett egy bűnügyi-, és érdektelen, "nullás" hírek összefoglalója, mint valódi hírműsor.
A TV2 által kiadott közleményben az új hírigazgató, Kökény-Szalai Vivien úgy nyilatkozott: "az elmúlt két évben a Tények folyamatosan veszített népszerűségéből. Ezt a folyamatot szeretném megállítani és megfordítani új szakemberek szerződtetésével és belső átszervezésekkel." Az érkezőkkel eddig jórészt adós maradt ugyanakkor a TV2, korábban Gönczi Gábor érkezését tudták csak bejelenteni, illetve az elbocsátások közepette "reaktiválták" Andor Évát, aki Pachmann Péterrel vezeti majd a jövő héttől a Tényeket. A hét közben ugyan voltak olyan pletykák, hogy sikerül az RTL Klubtól elcsábítani egy értékes szakembert, ám a Fókusz főszerkesztője, Jakab Ádám végül nem váltott.
Hétfőn ugyanakkor sikerült egy égető kérdést megoldani, hiszen sikerült a Tények élére új felelős szerkesztőt találni Miki Tímea személyében. A szakember a 90-es években a Magyar Televízió Híradójának rendezőjeként dolgozott, 1997-2010 között már volt a TV2-nél, rendezőként, vezetőrendezőként és főrendezőként tevékenykedett a hírműsornál. 2010-ben nevezték ki az Echo Tv élére, ahonnan a TV2 most "leigazolta".
Érdekes lesz, hogy az elmúlt években tapasztalható és a hírigazgató által is felrótt visszaesést sikerül-e megfordítani, mindenesetre az utóbbi hetek történései ezt az errodációt sokkal inkább erősítették, így a másfél-két éve még milliós nézőszámot elérő hírműsor a múlt héten, a kiemelkedően jó napján is csak 764 ezer nézőt ért el a teljes magyar lakosság körében. A többi napon ennél alacsonyabb, 620 és 700 ezer közötti számokat ért el a Tények.
Ezek az Apple tavaszi újdonságai
Ami a RTL Klubot illeti, az első hét kimagasló számai után a Farm nézettsége némileg visszaesett, ám hétköznapokon így is nagyjából hozza az Éjjel-nappal Budapest és a Barátok közt szintjét. A két csatorna közötti vetélkedésben fontos szerepe lesz annak, hogy a hétköznap estéket az eddigi fölénnyel tudja-e nyerni az RTL, mert a hétvégeken valószínűleg szorosabbá válhat a versengés. A TV2 ugyanis bemutatja a sajátgyártású műsorait, szombaton indul a Kismenők, amely egyfajta gyerekekkel készülő tehetségkutató lesz, majd vasárnap képernyőre kerül a korábban már bizonyított Nagy Duett is.
A mögöttünk hagyott 13. héten a 18-49 éves célcsoportban esténként (19-23 óra között) az RTL Klub közönségaránya 20,3 százalékot ért el, míg a TV2 10 százalékot. A Cool (5,2% SHR) visszacsúszott, így a középmezőny éllovasa a F+ (5,9% SHR) lett. A Viasat 3 (4% SHR) kiegyensúlyozott teljesítményt ért el, míg a Duna TV (2,5% SHR) továbbra is rétegcsatornának számít a 18-49 éves korosztály számára.
mfor.hu