2p

Nem várt eredménnyel is előrukkolhat az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja a németországi foci vb-n, véli az amerikai UPS hazai leánycégének egyik vezetője. A vállalat nem vár jelentős forgalomingadozást az esemény miatt.

"Az olasz csapat a csoport favoritja, a második hely pedig a csehektől is elvárható. Azonban borulhat a papírforma, hiszen nem tudhatjuk, hogy a bundabotrány mennyire viselte meg az olasz játékosokat, illetve mennyire volt zavartalan a felkészülésük. Emellett az is kérdéses, hogy elviseli-e a sérültek hiányát a Brückner-alakulat" - latolgatta az esélyeket az mfor.hu kérdésére Bándli Zoltán, a UPS kereskedelmi igazgatója.

Emiatt szerinte a második hely még kiadó, megszerzéséért éles küzdelem várható. "Az Egyesült Államok meglepetéscsapat lehet a vb-n, és könnyen elképzelhető, hogy a cseheket megelőzve továbblép a csoportból" - tette hozzá Bándli.

Úgy véli: konkrét üzleti hatása a vb-nek a UPS-re vonatkozóan nem érzékelhető. "Viszont Németországban most rengetegen vannak szabadságon, ami miatt biztos lesz egy kis visszaesés a németországi üzleti életben. Ez feltehetőleg minden ottani érdekeltségű vállalatot érinteni fog. Persze ez nem jelent komoly kiesést vagy az évszaktól jelentősen eltérő forgalmat" - zárta mondandóját Bándli.

Mint ismert, az 1907-ben alapított UPS (United Parcel Service) a világ legnagyobb expressz szállító és csomagküldő szolgálata, illetve az egyik vezető multinacionális, speciális logisztikai és szállítási szolgáltatásokat nyújtó cég. Több mint 200 országban van jelen.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!