Az ÚTP részleteiről augusztus 31-én Daróczi Dávid kormányszóvivő elmondta, hogy a tervek szerint a Mavir legalább 25 százalék mínusz egy, de legfeljebb ötven százalék mínusz egy szavazati jogot biztosító részvényeit jövő szeptember 30-ig jegyezhetnék a befektetők, míg a Mavirt birtokló Magyar Villamos Művek Zrt.-ből 25 százalék mínusz egy szavazat tulajdont jelentő részvénycsomagot lehet majd jegyezni a jövő év november 30-ig.
Az MTI-hez is eljuttatott levél emlékeztet arra az 1995-ben megkötött megállapodásra, amely szerint a privatizáció során a dolgozók kedvezményes részvényvásárlási programban vehetnek részt. A szakszervezeti szövetség megfogalmazása szerint az ÚTP-ben ez a program fejeződik be az MVM és a Mavir részleges privatizációjával.
A napokban jelent meg az a kormányrendelet, ami szerint a Mavir részvényeit az MVM értékesíti a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőn (MNV) keresztül, így annak értékesítése a jogszabályok szerint közvetlenül nem állami tulajdon eladását jelenti. Ebben az esetben a kedvezményes dolgozói részvényjuttatásra azonban nincs lehetőség.
Major Gábor szakszervezeti elnök-helyettes az MTI kérdésére elmondta, hogy előzetes tárgyalásokat már folytattak erről a témáról a kormánnyal és ígéretet kaptak arra, hogy az 1995-ben kötött megállapodásban foglaltakat teljesítik az ÚTP-ben is.
A levél felhívja a figyelmet arra, az ebben a témában is érvényes megállapodásra, amely konzultációt ír elő a villamosenergia-ipari ágazati szakszervezetek valamint a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium és a Magyar Energia Hivatal között.