Zám Tibor, a Best Reisen irodavezetője ismertette: március 20-án szeretnék elindítani a kényszerszünet utáni első charterútjukat, ha lesz rá elég jelentkező. A Külügyminisztérium hétfőn azt közölte az MTI-vel, hogy "fokozott körültekintés mellett" újra biztonságosnak tekinthető a szervezett tengerparti szállodai üdülés Egyiptomban a Vörös-tenger vidékén. A tárca utazási felhívásában ugyanakkor nem javasolta a beutazást az észak-afrikai ország nagyvárosaiba (Kairó, Szuez, Alexandria, Iszmailija), valamint Felső-Egyiptomba. Szintén nem javasoltak a Luxorba tervezett kirándulások, a nílusi hajóutak, továbbá a szállodán kívüli programok, valamint a belföldi egyéni utazások. Egyiptom többi részét a II-es (fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok és térségek) kategóriába sorolta át a minisztérium a korábbi I-es, utazásra nem javasolt térségek kategóriájából.
A Külügyminisztérium hangsúlyozta: a biztonsági helyzet romlása indokolt esetben maga után vonhatja a biztonsági besorolás és utazási tanács azonnali módosítását. A Külügyminisztérium január 31-én az egyiptomi nagyvárosok biztonsági helyzetének romlása és a közbiztonsági helyzet kiszámíthatatlan kimenetele miatt - a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségével való egyeztetést követően - sorolta I-es, utazásra nem javasolt országok és térségek kategóriájába Egyiptomot.
Az egyiptomi népfelkelés január 25-én kezdődött, 11 nappal azután, hogy a "jázminos forradalom" menekülésre kényszerítette Zin el-Abidin ben Ali tunéziai elnököt. A biztonsági erők és a tüntetők összecsapásaiban mintegy 300-an meghaltak, a sebesültek száma több ezerre tehető.
MTI