Az ausztrál cég a hétfőn közzétett 2010-ig szóló uránbányászati terveiben említi a magyarországi projekteket, kifejezve a reményét, hogy azok a következő két évben a megvalósíthatósági szakaszba juthatnak. Kereki Ferenc bányakapitány közlése szerint az ausztrál cég a pécsi, a dinnyeberki, a bátaszéki és a máriakéméndi területen kapott kutatási jogot négy évre, azaz 2010-ig. A kutatási időszak, bizonyos feltételek megléte esetén, további kétszer két évvel meghosszabbítható - magyarázta a bányakapitány.
A hazai megkutatott uránvagyon mennyisége üzleti titok - válaszolta az MTI kérdésére Kereki Ferenc. A hazai uránybányászat időszakában, 1956 és 1997 között közel mintegy 21 ezer tonna fémuránt hoztak a felszínre.
A WildHorse közlése szerint összesen 420 négyzetkilométer területen kutathatnak. Információik szerint mintegy 18400 tonna fémurán maradt a bezárt pécsi uránbányában és további 12995 tonna megkutatott mennyiség van a többi területen. A pécsi területen 600 és 1200 méter között folyt az uránbányászat 1956 és 1997 között. A korábbi tájékoztatás szerint a bányabezárás időszakában a Mecsekurán Kft. kilogrammonként 60 dollárért termelt ki egy kilogramm tiszta uránércet, miközben a világpiaci ár kilónként 15-20 dollár volt. A jelenlegi világpiaci ár meghaladja a 130 dollárt kilogrammonként.
A dinnyeberki térségben 40-50 méter mélységben folyt már próbatermelés, de a kis telephely miatt nem volt gazdaságos a termelés. Bátaszéken és Máriakéménden pedig még nem volt termelés.