A "Vállalati versenyképesség a globalizálódó magyargazdaságban" című kötet bemutató sajtótájékoztatóján Chikán Attila, a könyv egyik szerzője elmondta: a kötet alapja az 1995-1997 között végzett "Versenyben a világban" című kutatási program. Az Akadémiai Kiadó Rt. által megjelentetett könyvet Chikán Attila Czakó Erzsébettel, a BKÁE vállalatgazdaságtan tanszék vezetőjével és Zoltayné Paprika Zitával, az egyetem nemzetközi igazgatójával közösen szerkesztette.
A könyv a vállalati versenyképesség alakulásáról nyújt képet egy kis nemzetgazdaságban, amely az átmenet kapcsán, az 1990-es években szembesült a globalizációval. A kötet egyik fejezetében a versenyképesség és a globalizáció elméleti és koncepcionális összefüggéseit tárgyalja. A szerzők arra is választ kerestek, hogy a vállalatirányítás egyes területei hogyan jellemezhetők és milyen változások történtek a ,90-es évek második felében. A kötet foglalkozik a vállalati működés legfontosabb alrendszereivel, így a marketinggel, a termeléssel, az információs technológia alkalmazásával és a környezettudatos vállalati működés sajátosságaival. Az angol és magyar nyelven megjelent könyvet elsősorban a közgazdaságtudományi és gazdálkodástudományi felsőoktatás oktatói, kutatói és tanulói számára ajánlják a szerzők.
Vállalati versenyképesség a magyar gazdaságban
Az elmúlt évtizedben a vállalatok és vállalatvezetők gazdálkodás-módszertani felkészültsége vált versenyképességi tényezővé - mondta Chikán Attila, a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (BKÁE) rektora.