2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) július 22-én versenyfelügyeleti eljárást indított a Sanofi-Aventis Magyarország Zrt.-vel szemben, első lépésként a vállalkozás székhelyén helyszíni kutatást tartottak a GVH munkatársai - közölte a versenyhatóság kedden az MTI-vel. A Sanofi keddi közleménye szerint a társaságnak meggyőződése, hogy minden esetben betartja az alkalmazandó előírásokat és jogszabályokat.

A GVH a rendelkezésére álló adatok alapján észlelte, hogy a Sanofi-Aventis Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. visszautasította a gyógyszerforgalmazásra vonatkozó szerződés megkötését egy gyógyszer-nagykereskedő vállalkozással. A Sanofi-Aventis több olyan gyógyszert is forgalmaz, amelyek kulcsfontosságúak a gyógyszer-nagykereskedők versenyképes kínálatának szempontjából és amely gyógyszerek piacán fennállhat a társaság gazdasági erőfölényes pozíciója.

Felmerült annak a gyanúja is, hogy a Sanofi-Aventis Magyarország Zrt. olyan gyakorlatot alkalmaz a gyógyszer-nagykereskedelmi partnerei kiválasztása során, amelyben a kiválasztás nem a kapcsolat várható tényleges gazdasági hatékonyságának megítélésén alapul. Így a piaci szereplők közül az inkumbens - a liberalizálás előtt a piacon aktív - cégeket indokolatlanul hátrányos helyzetbe hozza.

A GVH gyanúja szerint a fenti magatartásával a Sanofi feltételezhetően megsértette a versenytörvény, valamint az Európai Unió működéséről szóló szerződés erőfölénnyel való visszaélés tilalmára vonatkozó rendelkezéseit.

A helyszíni kutatás lehetőségét a GVH számára a versenytörvény biztosítja, de a helyszíni kutatáshoz előzetes bírósági jóváhagyás szükséges.

A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozás a jogsértést elkövette. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés elkövetésének bizonyítására irányul. A törvény szerint a most megindított eljárások lefolytatására biztosított időtartam 6 hónap, amely azonban - az ügy bonyolultságától függően - két alkalommal, szintén 6 hónappal meghosszabbítható.

A Sanofi kedd esti, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a társaság teljes mértékben együttműködik a Gazdasági Versenyhivatallal, minden szükséges dokumentumot rendelkezésre bocsát a vizsgálat lefolytatása érdekében. A társaság meggyőződése, hogy minden esetben betartja az alkalmazandó előírásokat és jogszabályokat - hangsúlyozták a közleményben.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!