2p

Az internetes keresőjéről ismert Google online videoreklám-szolgáltatást indítana azokon a weblapokon, melyeken eddig is futottak az általa közvetített hirdetések. A kereső főoldalán és a többi a cég által birtokolt oldalon még nem tervezi a videoreklámok bevezetését a vállalat, de idővel erre is sor kerülhet. A Google a lépéstől azt reméli, hogy a tévétársaságoktól szerezhet vele reklámpiaci részesedést.

A Google induló szolgáltatása annyiban lesz újdonság, hogy a felhasználók csak akkor fogják látni a reklámokat, ha rájuk kattintanak. Más piaci szereplők szerint ez nagyban csökkenti a hirdetések hatékonyságát, hiszen kevesen fognak direkt azért klikkelni, hogy láthassanak egy reklámot. A keresőóriás azonban ezzel az újítással tenné elérhetővé a netes videoreklámokat a kisebb cégek számára is, amelyek egy folyamatos "sugárzást" nem tudnának megfizetni. A nagyvállalatoknak pedig - a kisebb költségek miatt - lehetőségük nyílik a kísérletezésre.

A Google riválisa, az AOL egy hete jelentette be, hogy megvette a 150 webhelyen videoreklámokat kínáló Lightningcastet, amelyet a főleg bannereket szolgáltató Advertising.com részlegével fog összeolvasztani - írja a New York Times.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!