2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Úgy tűnik több cég is szembesült kínai gyártás árnyoldalaival. Ennek kapcsán megfontolásra inti az elektronikai cégeket termelésük Kínába telepítésével kapcsolatban a Flextronics.

Úgy látja, a magasabb járulékos költségek - szállítás, logisztika - "felélhetik" a térség fő vonzerejében, az alacsony gyártási költségekben rejlő előnyöket - írja a Világgazdaság.

Az eddigieknél alaposabb elemzésekre van szüksége a Kínába tartó elektronikai gyártóknak. A dinamikusan fejlődő távol-keleti ország a vonzó alacsony bér és egyéb közvetlen gyártási költségeinek köszönhetően az elmúlt két-három évben tömegesen vonzotta a termelésüket a globális piaci ellátás céljából is ide helyezni szándékozó vállalkozásokat.

Ha azonban figyelembe vesszük az egyéb járulékos költségeket, mindazt, amibe a termékek oda-vissza szállítása, de mindenekelőtt a logisztika, a későbbi szerviz jelent, már közel sem számít az egyedüli legjobb döntésnek Kínában termeltetni - hangsúlyozza Peter Baumgartner, a Flextronics kelet-közép-európai igazgatója a Világgazdaságnak. Nem is beszélve az egyéb kockázatokról, mint amit a tavasz folyamán a legtöbb multit befogadó kínai tartományból indult SARS-vírus jelentett - tette hozzá. A világ legnagyobb szerződéses gyártója, amely Magyarországon a legnagyobb exportőrök és foglalkoztatók közé tartozik, multinacionális megbízóinak döntése nyomán maga is jelentős kapacitásokat vitt át a távol-keleti országba

A tömegtermelést jelentő első fázisra a jövőben is a legolcsóbb közvetlen gyártási költségű telephelyek számítanak a legalkalmasabbnak. A második fázist, vagyis a félkész termék végszerelését, termékek raktározását, elosztását viszont már közelebb kell vinni a felvevő-piachoz. Itt juthatnak nagyobb szerephez a cég életében az olyan gyártóhelyek, mint Zalaegerszeg, amely földrajzi közelsége folytán optimális logisztikai bázisa lehet a nyugat-európai célpontú szállításoknak - emelte ki a regionális igazgató. Hozzátette, a magyarországi üzemeknek egyre inkább ilyen szerepet kíván szánni a Flextronics. Az esetleges újabb bővítési tervekkel kapcsolatban azonban részletekre nem kívánt kitérni - írja a Világgazdaság.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!