3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Talán kevesen tudják, de a bankszámlaszámok fontos információkat is hordoznak. A bankszámlaszámok sokaknak csak számok sokaságát jelentik, de ezek a számok tulajdonképpen kódok, amelyekből - a bankszámlaszám kereső programoknak hála – sok információhoz hozzájuthatunk. A legelső 3 számjegy jelzi a bankot amelyiknél a számlánkat vezetjük. A következő 4 számjegy a bankfiók azonosító. A nyolcadik számjegy egy ellenőrző szám, amely segíthet abban, hogy ne rontsuk el a bankszámla megadáskor a hosszú számsort. Kilenctől tizenhatig vagy huszonnégyig a számok már a bankszámla tulajdonosának azonosítására szolgálnak, illetve azt is. megmutatják, hogy a számla vállalati vagy lakkossági számla-e.

Mi a különbség a bankszámlaszám és a bankkártyaszám között?

Igen, a kettő nem egy és ugyan az ezért nem szabad összekeverni. A bankszámlaszámot a bank adja és ügyfélazonosítási célt szolgál és a folyószámla azonosítója. A bankkártyaszám, ahogy a nevéből is kiderülhet a kártyán megtalálható – szintén hosszú – számsor. A bankszámlaszám egy egyedi szám, amely szorosan kapcsolódik a folyószámlához, míg a kártyaszám addig él amíg a kártya le nem jár. Ha új kártya kerül kibocsátásra, akkor azon az összes szám megváltozik.

A nemzetközi bankszámlaszám eltér a hazai bankszámlaszámtól

A magyar bankszámlaszámoktól eltérőek a nemzetközi számlaszámok, hiszen egy nemzetközi bankszámlaszabványnak kell megfelelniük, ez az úgynevezett IBAN, International Bank Acccount Number. A nemzetközi utalásokhoz ezt a bankszámlaszámot kell minden esetben megadni. A nemzetközi bankszámlaszámnál az első kettő karakter szolgál az ország azonosítására, ezt ISO kódnak is nevezik. Magyarországnál ez HU. Ezután következik kettő ellenőrzésre szolgáló számjegy.

Ez egy algoritmus alapján kerül meghatározásra. Ennek is érdemes utána olvasni, bár ma már online is le lehet ellenőrizni. IBAN ellenőrző már magyarországi bankoknál is elérhető. Ezután következhet a magyar bankszámlaszám. Ha interneten keresztül utalunk, akkor érdemes odafigyelni, hogy ebben az esetben nem szükséges kötőjellel elválasztani, az csak papíralapon használandó. Nemzetközi utalásnál fontos, hogy rendelkezzünk a SWIFT kód mellett egy BIC kóddal is, amely a bankunk azonosítását segíti elő.

Ez a kód a számlához kapcsolódik és nem a bankhoz. A SWIFT kód segít beazonosítani a kedvezményezett pénzintézetet ezáltal a tranzakciók gyorsan és pontosan érkeznek célba. A SWIFT kód első 4 karaktere határozza meg a bankot, az ötödik és hatodik karakter lesz az országkód, míg a hetedik és nyolcadik karakter a székhely.

Láthatjuk, hogy a különféle bankszámlaszámok, a megannyi szám, mennyi fontos információt rejt, amelyek nagyon fontosak, ha pénzügyi tranzakciót szeretnénk indítani a bankszámlánkról. A bankszámlaszámok megléte rendkívül fontos, hiszen nap mint nap szükségünk lehet rá, ha a pénzügyeinket szeretnénk pontosan és gyorsan lebonyolítani. Bővebb információkat is találhatunk ebben a témában a Pénzkalauz oldalán.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!