2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az árról még nincs szó, de arról már van kormányhatározat, hogy 51 százalékot szerezne meg az állam a debreceni önkormányzattól és vagyonkezelőjétől a repteret üzemeltető cégből, amelyet mostanában komoly állami támogatással igyekeznek a felszínen tartani.

A szerda éjjel megjelent Magyar Közlönyben olvasható határozat szerint  gazdaságfejlesztési és turisztikai céljainak elősegítése érdekében az állam 51 százalékos tulajdoni részt kíván szerezni a debreceni repülőteret üzemeltető DEBRECEN INTERNATIONAL AIRPORT Korlátolt Felelősségű Társaságban. Ennek feltétele, hogy két jelenlegi tulajdonos, a debreceni önkormányzat és az (önkormányzati tulajdonban álló) Debreceni Vagyonkezelő rendelkezzen eladási szándékkal - derül ki a kormányhatározatból.

A társaság masszívan veszteséges - igaz, a 2018-as 428 millió forintos veszteséget 2019-ben 290 millió forint közelébe sikerült mérsékelni. 2019-ben a kormány úgy döntött, kifizeti a reptér fejlesztésére irányuló fejlesztésekhez szükséges pénz háromnegyedét - a 3,1 milliárd forintból az állam 2,2 milliárdot fizet, a többit a jelenlegi többségi tulajdonos önkormányzat állná. Ehhez az állami támogatáshoz az idén hozzájárulását adta az európai Bizottság is - igaz, akkor még nem az állam volt a főtulajdonosa a reptérnek.

A Wizz Air repülőgépei parkolnak a Debreceni Nemzetközi Repülőtér kifutópályája mellett 2020. március 22-én, a koronavírus-járvány első hulláma idején. Törölt, illetve ideiglenesen szünetelő járatok tekintetében most sem fényesebb a kép. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
A Wizz Air repülőgépei parkolnak a Debreceni Nemzetközi Repülőtér kifutópályája mellett 2020. március 22-én, a koronavírus-járvány első hulláma idején. Törölt, illetve ideiglenesen szünetelő járatok tekintetében most sem fényesebb a kép. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Nemrég a koronavírus-járvány hatásainak ellensúlyozására 365 millió forint egyszeri támogatásról döntött a kormány, amit az EU-nak is jóvá kell még hagynia. 

A repteret üzemeltető társaság kisebbségi tulajdonosa egyébként a debreceni önkormányzat és az önkormányzati vagyonkezelő mellett az Airport Debreceni Holding Zrt. is, ami a debreceni Xanga Investmenthez tartozik.

A jelenlegi fázisban árról még nincs szó, a kormányhatározat  a  nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli minisztert (Mager Andreát) bízza meg azzal, hogy Palkovics László   innovációért és technológiáért felelős miniszter bevonásával tegye meg a  szükséges intézkedéseket a részesedés forgalmi értékének meghatározására - azonnali hatállyal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!