2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A koreai akkumulátorgyártónak még van racionális magyarázata arra, miért tervez elbocsátásokat Iváncsán.

A kereslet visszaesése miatt kellett elküldeni munkásokat a dél-koreai SK iváncsai akkumulátorgyárából – közölte a koreai cég az RTL Híradóval, amit a 24.hu idézett. A híradó a hét végén számolt be arról, hogy tömeges leépítés volt a koreai SK gyárában. A szakszervezet szerint több mint ezer embert, azaz akár az alkalmazottak 70 százalékát érintheti a döntés.

Problémák Iváncsán
Problémák Iváncsán
Fotó: SK On Hungary

A vállalat ezt követően bejelentette, hogy 609 kölcsönzött munkavállaló szerződését szüntette meg. A döntést azzal indokolták, hogy az elektromos járművek iránti globális kereslet lassabban bővül, mint amire korábban számítottak. Ez az akkumulátorgyártók termékei iránt is kisebb keresletet eredményez a vártnál.

A csatorna híradójában idézték Szijjártó Péter tavalyi megszólalását. A külügyminiszter akkor azzal érvelt az akkumulátorgyártók betelepítése mellett, hogy ahol ezek a cégek megjelennek, ott majd lesz munkahely és növekedni fog a gazdaság. A Lehet Más a Politika párt szerint az iváncsai gyár legalább 170 milliárd forint állami támogatást kapott azon a címen, hogy munkahelyeket teremt. Ezt a pénzt most vissza kellene fizetnie. A kormánynak követelnie kellene, hogy utalják vissza, amit eddig felvettek. Fónagy János, az Országgyűlés korelnöke hétfőn a parlamentben azt mondta, ez a kapitalizmus. Szerinte ha jól megy egy üzem, akkor felveszik az alkalmazottakat, ha meg rosszul, akkor elbocsátják őket.

Bod Péter Ákos, a Klasszis Média Lapcsoport állandó szerzője szerint az elbocsátások hátterében az állhat, hogy Európában jelentősen kevesebb elektromos autót értékesítenek, mint amennyire számítottak, ezáltal csökken a gyártósorokon dolgozó munkaerő iránti igény. Sajnos az a magyar iparpolitika, ami az összeszerelő üzemmé tette ezt az iparágat, ez most megbosszulja magát, mert a kockázat az Magyarországon van – fogalmazott a volt jegybankelnök.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!