3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ha faragni akarunk a költségeken, érdemes időt és energiát fordítani a karbantartásra, a felújításra is. Így hosszú távon több marad majd a pénztárcánkban. Ez bizony a körmeinkre is igaz. Hiszen, ha egészségesek és ápoltak, kevesebbet kell majd arra költeni, hogy rendbe hozzuk őket. Nézzük most meg, melyek azok a körömápolási bakik, amelyeket mindenképpen érdemes elkerülni!

A körmök elhanyagolása és túlzott használata

Mi mással is kezdhetnénk a sort, mint a körmök elhanyagolásával. Hiszen ezt követik el a legtöbben. Ezt sokan összetévesztik a festéssel és a Nail4U webáruházban kapható géllakk használatával, pedig ennél jóval többről van szó. Idetartozik a reszelés, a formázás, a vágás és a hidratálás is. A repedezett, törött körmök nem túl esztétikusak. Ennek elkerülése érdekében legalább két hetente vágjuk le őket és hidratáljuk a kezeinket rendszeresen a megfelelő termékekkel. 

Vannak, akik számos dologhoz a körmeiket használják: csomagok bontásához, címkék kaparásához vagy akár takarításhoz is. Ez pedig könnyen sérülést okozhat. A körmök helyett alkalmazzuk inkább a megfelelő eszközöket. 

Problémák a lakkozás során

Gyakran előforduló jelenség, hogy nem a megfelelő kellékekkel távolítjuk el a körömlakkot. A körömlakklemosó használata helyett dörzsöljük, kapargatjuk. Ez pedig a körmök kiszáradásához és gyengévé válásához vezethet. Ugyancsak sokszor megesik, hogy túl vastag lakkréteget viszünk fel a körmünkre. Ez nemcsak csúnya, de a lakk korai leválását, megrepedését is előidézheti. 

Szintén általános, hogy elmarad az alap- és a fedőlakk használata. Pedig ezek szerepe kimagasló. Az alapozó lakk feladata a köröm védelme és egy stabil alap biztosítása. A fedőlakk a kopást és a lepattogzást hivatott megakadályozni. 

A szakemberek által okozott galibák

Körömápolási hibák nemcsak otthoni körülmények között, de a szakemberek körében is előfordulhatnak. A műkörmösöknél a leggyakoribbak közé a rossz minőségű anyagok használata, a körmök nem megfelelő előkészítése, és a túl vastag rétegek alkalmazása sorolható. De az is igen sokszor megesik, hogy nem készítik elő jól a körmöket, ez pedig számos problémához vezethet. 

Szintén van példa arra, hogy nem a vendéghez illő körömforma kerül kiválasztásra, ahogy arra is, hogy nem fordítanak figyelmet az allergiás reakciókra, vagy nem ismerik fel azokat időben. Az azokat okozó termékeket pedig sokszor nem cserélik le. 

A köröm ápolása során felmerülő problémák nemcsak esztétikai gondokhoz, de hosszú távon akár egészségügyi károkhoz is vezethetnek. Épp ezért fontos az említett dolgok elkerülése, és a tudatos ápolás lépéseinek beépítése a mindennapokba. Ápoljuk megfelelően a kezeinket, figyeljünk oda rá, használjunk minőségi termékeket, és minden esetben kizárólag megbízható, szakértelemmel rendelkező, képzett szakembereket keressünk fel!
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!