A Greenpeace közleménye szerint a minták egyikében a magyar határérték több mint kétszeresét meghaladó nikkel szintet mértek, melynek vegyületei rákkeltő besorolásúak. Ezeket a vegyületeket a Samsung-gyárban is használják.
A vizsgálatot a Göd-ÉRT Egyesület kérésére végezték el, miután korábban több alkalommal is jelentős porkibocsátásra és szabálytalan anyagtárolásra utaló jelek kerültek nyilvánosságra.
A zöld szervezetek továbbra is követelik a Kormányhivataltól, hogy vizsgálják ki a korábbi szennyezési eseteket, és lépjenek fel hatékonyan a helyiek egészségét is veszélyeztető környezetszennyezés ellen.
„Bár a mintákból önmagukban nem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy a szennyezés közvetlenül a Samsung kibocsátásából származna, az eredmények tovább erősítik a Göd-ÉRT Egyesület és a Greenpeace Magyarország követelését: alapos, átlátható vizsgálat szükséges minden olyan környezetszennyezési esemény kapcsán, amely a gyár működése nyomán jelentkezett”, áll a közleményben.
A Greenpeace továbbra is várja például a magyar hatóságok válaszát arra, hogyan kerülhetett NMP (N-metil-pirrolidon) a gödi talajvízbe, a kutak vízébe, kútvizekbe, illetve hogyan került jelentős NMP-szennyezettség a Samsung üzem közelében található kiömlő kommunális szennyvízbe.