Nem feltétlenül kell azonban hazai keretek között tervezgetnünk. Arra is van ugyanis lehetőségünk, hogy Európa más országaiban, például Németországban, Ausztriában vagy esetleg Romániában jegyezzük be a cégünket.
Sajnos azt hallhatjuk, hogy az adócsalás Romániában nem ritka, de nekünk nem kell tartanunk a szankcióktól és egyéb adózási hibáktól, ha törvényesen járunk el és hozzáértő szakértőkre bízzuk a cégünk pénzügyeit.
Hogyan történik a cégalapítás Romániában?
Érdemes tudni, hogy román cégspecialista a Kftkreátor, így ők segíteni tudnak az elindulásban és a hivatalos ügyek intézésében, de számos más területen is számíthatunk a támogatásukra. Helyileg Nagyváradon találjuk meg a céget, de a kapcsolatfelvételt, illetve az ügyintézés elindítását telefonon, illetve e-mailen is le tudjuk bonyolítani.
Első körben fel kell vennünk a kapcsolatot a szakértői csapattal, melynek keretén belül leegyeztetésre kerülnek az elképzeléseink, terveink. Ezt követi az adatfelvétel, amikor is be kell nyújtanunk a cégalapításhoz szükséges hivatalos információkat, ezek alapján készülnek el a dokumentumok.
Ez után ki kell utaznunk Nagyváradra, hogy aláírjuk a közjegyzői papírokat egy hivatalos román-magyar tolmács jelenlétében. A papírok aláírását követő 5-6 napon belül a cégünk máris megalakul.
Állampolgárság, bankszámla és törzstőke
Nem kell aggódnunk amiatt, hogy sem mi, sem pedig más nem rendelkezik román állampolgársággal a cégen belül, ugyanis enélkül is tudunk román kft.-t alapítani. Céges bankszámlát Romániában egy helyi bankban kell nyitni, de a szakértő munkatársak ebben is tudnak segíteni. Egy román kft. esetében a minimális alaptőke 40 eurónyi román lej, tehát jóval kevesebb, mint hazánkban.
Összesen két alkalommal kell kiutazni az országba, egyszer a papírok aláírása, aztán pedig még egyszer a bankszámlanyitás miatt. A második kiutazásra kb. 1 hét múlva kerül sor, így mindössze 10 nap alatt megtörténhet a cégalapítás.
Kérjük szakértők segítségét!
A cégalapítás minden esetben egy felelősségteljes döntés, amit nem szabad elsietni, elvégre annak rengeteg negatív következménye lehet. Mindenekelőtt azt érdemes eldönteni, hogy hol szeretnénk bejegyeztetni a cégünket, ez ugyanis nem csak Magyarországon lehetséges.
Romániában nagyon kedvező az adórendszer, így ez már önmagában is nyomós érv lehet az ottani cégalapítás mellett. A hivatalos ügyintézés miatt nem kell aggódnunk, ugyanis kérhetjük szakértők segítségét, akik készségesen a rendelkezésünkre állnak. A cégalapítás mellett a könyvelésben, a megfelelő alkalmazottak felkutatásában, az engedélyek, licencek kikérésében és az üzleti kapcsolatépítésben is tudnak segíteni.