3p

Ha barna színárnyalatot szeretnénk szerezni a bőrünknek úgy, hogy nem tesszük ki napsugárzásnak, akkor két opció lehetséges. Az egyik az önbarnító krémek használata, a másik a bizonyos időközönkénti szoláriumozás. Előbbinél sokszor nehézséget okoz a megfelelő felvitel, illetve a kopásból eredő foltosodás. Ezért sokan inkább a szolizás mellett döntenek.

Télen még a hangulatunkra is pozitív hatással van a gépek által biztosított kellemes meleg és a krémek finom illata. Nyáron pedig a kellő barnaság elérése miatt járunk előszeretettel szoláriumba. Bármely évszakban választjuk a mesterséges színszerzésnek ezt a formáját, mindenképp olyan stúdióba járjunk, ahol EU szabványnak megfelelő csöveket használnak! Ha rendszeresen látogatjuk ezeket a helyeket, akkor érdemes bérletet is venni. Ár-érték arányban jobban megéri, mint az egyedi alkalmak kifizetése.

A Szoliakadémia segítségével bővebb ismeretekhez jutsz a szoláriumokról, a különböző csövekről, a bőrtípusokról és szolikrémekről is. Ezek birtokában dönteni tudsz majd, hogy mely gépbe, hányszor, mennyi időre érdemes befeküdni vagy beállni. Így az árakkal is előre tudsz kalkulálni.

Mély- és gyorsbarnító lámpák

Ha a cél a tartós, intenzív barna szín elérése, akkor a mélybarnító lámpákat érdemes kipróbálni. Ezek ugyanis a magasabb UV-A sugárzás eredményeként a bőröd mélyebb rétegeiben fokozzák a melanin termelését. 

Léteznek gyorsbarnító típusok is, amelyek UV-B sugarakkal a bőrfelszínen és annak felsőbb rétegeiben serkentik a melanin képződését. Ezekkel - ahogy a nevük is mutatja - sokkal rövidebb idő alatt érhető el a vágyott bőrszín.

A két lámpatípus kombinációja pedig az egyenletes barnulást segíti elő, mert a különféle teljesítmény összeadódik és kiegyenlítődik bennük. 

Szoláriumcsövek és jellemzőik

Ha jártál már szoláriumstúdióban, biztosan találkoztál már a Super Bronz, Coffe Love, VIP+ és Wild csőtípusokkal is. Mindegyik más-más lámpákkal van felszerelve, és bőrtípusunknak megfelelően segítik elő az kívánt szín elérését. Minden csőnél kiemelten fontos az EU szabvány, vagyis a 0,3 W/m2 összsugárzási érték. 

Bőrtípus a megfelelő csőválasztáshoz

Természetesen a szoláriumstúdiókban is kérhetsz segítséget, hogy milyen lámpát ajánlanak a bőrödhöz. De felkészülhetsz előre is, ha tudod, melyik típusba tartozol. Ezt a leégésre való hajlam és bőrszín alapján lehet meghatározni, 1-4 közötti értékekkel.

A fenti ismeretek birtokában már te is könnyebben tudsz választani a különféle szoligépek közül. Sőt, azt is előre megtervezheted, hogy hány alkalommal fogsz járni: a bérlet éri-e meg jobban vagy inkább egyenként fizetsz minden barnulás után.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!