Tervezzük meg lépésről lépésre a napjainkat!
Gyakran a stressz miatt csökken a teljesítőképességünk, ezért a tudatos tervezés sokat segíthet a produktivitás növelésében. Készítsünk minden nap egy listát az előttünk álló teendőkről, illetve állítsuk fontossági sorrendbe az elvégzendő feladatokat. Kezdjük mindig a legnehezebb munkával, majd folytassuk a napot az egyre könnyebb elfoglaltságokkal.
Akár egy applikációt is letölthetünk erre a célra, amelyben beállíthatunk határidőkkel kapcsolatos értesítéseket, továbbá ki is pipálhatjuk az elvégzett feladatokat. Ezzel valóban rendszerezett hétköznapokat teremthetünk, a nap végén pedig jóleső érzést nyújthat a teljesített teendők látványa.
Ne terheljük túl magunkat feleslegesen!
Semmiképp ne essünk abba a hibába, hogy mindent a saját vállunkra veszünk. Szükség esetén kérjünk segítséget a munkatársaktól, és osszuk el egyenlő mértékben a feladatokat. Sajnos erre nem mindig nyílik lehetőségünk, de ha már nem bírjuk a terhelést, igyekezzünk változtatni. Ugyanez a helyzet az otthoni munkával is – inkább vonjuk be a többieket is, hiszen nekünk is jogunk van a pihenéshez.
Amennyiben a munkahelyünk már túl sok stresszel jár, gondolkodjunk el a váltáson is. Előfordulhat, hogy a folyamatos pörgés helyett sokkal jobban járnánk egy nyugodtabb munkakör betöltésével. Habár lehet, hogy a fizetés terén kompromisszumot kellene kötnünk, de tartsuk szem előtt a hosszú távú egészségünket. Ha mégis megtartanánk a jelenlegi munkánkat, de gondjaink akadtak, akkor egy coach vagy éppen pszichológus is a segítségünkre lehet.
Étkezzünk egészségesen!
Elsőre lehet, hogy nem is gondolnánk, de a helyes táplálkozás nagymértékben befolyásolja a teljesítőképességünket. Éppen ezért ajánlott vitaminokban és rostban, illetve fehérjében gazdag ételeket fogyasztani. Törekedjünk a változatos étkezésre, amelynek pozitív hatását már néhány napon belül érezhetjük. Kerüljük a gyorsételeket és az egyszerű szénhidrátokat tartalmazó fogásokat is az emésztőrendszerünk és végső soron a teljes jóllétünk támogatása érdekében.
Építsünk be néhány táplálékkiegészítőt is az étrendünkbe. Célszerű multivitamin és maca kapszula segítségével is erősíteni a szervezetünket. Amíg a vitaminok milliónyi jótékony hatással bírnak az egészségünkre, addig az inkák ősi szuperételéből készített maca kapszula kifejezetten a szellemi és fizikai teljesítményünk fokozására szolgál.
Sportoljunk rendszeresen!
A mozgás “boldogsághormont”, tudományosabb nevén dopamint szabadít fel a szervezetben. Ennek köszönhetően még egy kiadós edzés után is energikusabbak lehetünk, és sokkal többet kihozhatunk a napjainkból, mintha a mozgásszegény életmód mellett döntenénk. Persze nem kell élsportolói babérokra törni, de ha heti 2-3 alkalommal legalább 30 percet sportolunk, azzal máris óriási szolgálatot teszünk az egészségünknek.
A sportolás által könnyebben és pihentetőbben aludhatunk, ezért a reggeleink mindig frissen indulhatnak. Így a munkanapokat már biztosan nem fogjuk olyan nehéznek megélni, hiszen elegendő energiánk lesz a feladatok maradéktalan ellátásához. Ráadásul az edzéssel a leggyakoribb mozgásszervi problémákat is megelőzhetjük, ezért csakis profitálhatunk belőle.
Kapcsolódjunk ki minden egyes nap!
Végül ne feledkezzünk meg a szórakozásról sem. Olvassunk könyvet, hallgassunk zenét, nézzünk filmeket, vagy foglaljuk el magunkat bárhogy, ahogyan csak szeretnénk. Az “énidő” rendkívül fontos a feltöltődéshez, hiszen kikapcsolódás nélkül rövid időn belül jelentősen csökkenhet a motivációnk és a teljesítőképességünk mértéke is.
Fenti tippjeink segítségével a munkában és a magánéletünkben is energikusabbak és kiegyensúlyozottabbak lehetünk. Mindenképpen tegyünk egy próbát velük, és figyeljük meg, hogy 1-2 hét után hogyan változik a teljesítményünk. Amint kialakítottuk a számunkra ideális rendszert, máris könnyebben vesszük majd az akadályokat!