4p

Mi a legnagyobb probléma a hazai felsőoktatásban?
És a gazdaságban? Mennyit ér egy magyar egyetemi diploma?
Online Klasszis Klub élőben Ádám Zoltánnal, a Corvinusról elbocsátott egyetemi oktatóval

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a közgazdásztól!

2024. október 9. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Mindannyian szeretnénk szuperül teljesíteni a munka világában, de sajnos nem mindig tudjuk kihozni magunkból a maximumot. Hogyan dolgozhatunk energikusabban még akkor is, ha már a kiégés jeleit véljük felfedezni? Alábbi cikkünkben mutatjuk a bevált módszereket!

Tervezzük meg lépésről lépésre a napjainkat!

Gyakran a stressz miatt csökken a teljesítőképességünk, ezért a tudatos tervezés sokat segíthet a produktivitás növelésében. Készítsünk minden nap egy listát az előttünk álló teendőkről, illetve állítsuk fontossági sorrendbe az elvégzendő feladatokat. Kezdjük mindig a legnehezebb munkával, majd folytassuk a napot az egyre könnyebb elfoglaltságokkal.

Akár egy applikációt is letölthetünk erre a célra, amelyben beállíthatunk határidőkkel kapcsolatos értesítéseket, továbbá ki is pipálhatjuk az elvégzett feladatokat. Ezzel valóban rendszerezett hétköznapokat teremthetünk, a nap végén pedig jóleső érzést nyújthat a teljesített teendők látványa.

Ne terheljük túl magunkat feleslegesen!

Semmiképp ne essünk abba a hibába, hogy mindent a saját vállunkra veszünk. Szükség esetén kérjünk segítséget a munkatársaktól, és osszuk el egyenlő mértékben a feladatokat. Sajnos erre nem mindig nyílik lehetőségünk, de ha már nem bírjuk a terhelést, igyekezzünk változtatni. Ugyanez a helyzet az otthoni munkával is – inkább vonjuk be a többieket is, hiszen nekünk is jogunk van a pihenéshez.

Amennyiben a munkahelyünk már túl sok stresszel jár, gondolkodjunk el a váltáson is. Előfordulhat, hogy a folyamatos pörgés helyett sokkal jobban járnánk egy nyugodtabb munkakör betöltésével. Habár lehet, hogy a fizetés terén kompromisszumot kellene kötnünk, de tartsuk szem előtt a hosszú távú egészségünket. Ha mégis megtartanánk a jelenlegi munkánkat, de gondjaink akadtak, akkor egy coach vagy éppen pszichológus is a segítségünkre lehet.

Étkezzünk egészségesen!

Elsőre lehet, hogy nem is gondolnánk, de a helyes táplálkozás nagymértékben befolyásolja a teljesítőképességünket. Éppen ezért ajánlott vitaminokban és rostban, illetve fehérjében gazdag ételeket fogyasztani. Törekedjünk a változatos étkezésre, amelynek pozitív hatását már néhány napon belül érezhetjük. Kerüljük a gyorsételeket és az egyszerű szénhidrátokat tartalmazó fogásokat is az emésztőrendszerünk és végső soron a teljes jóllétünk támogatása érdekében.

Építsünk be néhány táplálékkiegészítőt is az étrendünkbe. Célszerű multivitamin és maca kapszula segítségével is erősíteni a szervezetünket. Amíg a vitaminok milliónyi jótékony hatással bírnak az egészségünkre, addig az inkák ősi szuperételéből készített maca kapszula kifejezetten a szellemi és fizikai teljesítményünk fokozására szolgál.

Sportoljunk rendszeresen!

A mozgás “boldogsághormont”, tudományosabb nevén dopamint szabadít fel a szervezetben. Ennek köszönhetően még egy kiadós edzés után is energikusabbak lehetünk, és sokkal többet kihozhatunk a napjainkból, mintha a mozgásszegény életmód mellett döntenénk. Persze nem kell élsportolói babérokra törni, de ha heti 2-3 alkalommal legalább 30 percet sportolunk, azzal máris óriási szolgálatot teszünk az egészségünknek.

A sportolás által könnyebben és pihentetőbben aludhatunk, ezért a reggeleink mindig frissen indulhatnak. Így a munkanapokat már biztosan nem fogjuk olyan nehéznek megélni, hiszen elegendő energiánk lesz a feladatok maradéktalan ellátásához. Ráadásul az edzéssel a leggyakoribb mozgásszervi problémákat is megelőzhetjük, ezért csakis profitálhatunk belőle.

Kapcsolódjunk ki minden egyes nap!

Végül ne feledkezzünk meg a szórakozásról sem. Olvassunk könyvet, hallgassunk zenét, nézzünk filmeket, vagy foglaljuk el magunkat bárhogy, ahogyan csak szeretnénk. Az “énidő” rendkívül fontos a feltöltődéshez, hiszen kikapcsolódás nélkül rövid időn belül jelentősen csökkenhet a motivációnk és a teljesítőképességünk mértéke is.

Fenti tippjeink segítségével a munkában és a magánéletünkben is energikusabbak és kiegyensúlyozottabbak lehetünk. Mindenképpen tegyünk egy próbát velük, és figyeljük meg, hogy 1-2 hét után hogyan változik a teljesítményünk. Amint kialakítottuk a számunkra ideális rendszert, máris könnyebben vesszük majd az akadályokat!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!