4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az önéletrajz meghatározó elem a szakmai életedben és előrelépésedben, hiszen ez tartalmazza az első információkat – legyenek azok implicitek vagy explicitek –, amelyek a potenciális új főnöködhöz eljutnak rólad. Emiatt tehát egyáltalán nem mindegy, hogy milyen dokumentumot küldesz el, amikor egy állásra jelentkezel.

Az alábbiakban röviden áttekintjük, hogy milyennek kell lennie egy jó CV-nek, de arra is kitérünk, hogyan tudod benne hangsúlyozni, hogy milyen szakmai tapasztalatok tennének téged tökéletessé az adott pozícióra. 

Kezdd a megfelelő alapokkal!

Először is, egy ideális önéletrajz biztos, hogy minden szükséges tartalmi elemmel rendelkezik. Azaz: megvannak benne a személyes információk, az elérhetőségek, listázza a tanulmányokat, képesítéseket, készségeket és persze a szakmai tapasztalatokat is. Emellett színesítheted hobbikkal, érdeklődési körökkel és mindenképp szükség lesz egy jó minőségű fotóra is rólad. Mindez pedig ne legyen hosszabb egy A4-es oldalnál!

Ami a vizuális kivitelezést illeti, legyen könnyen olvasható és átlátható, de feldobhatod valamilyen színnel is, hogy egy kicsit jobban kitűnjön a többi közül. Ha nincs ötleted, hogy ezt hogyan is tudnád ízlésesen megoldani, érdemes szétnézned a CVapp.hu-n, ahol számtalan sablon közül válogathatsz.

Mindezek mellett ne felejtsd el azt sem, hogy minden munkaadó más és más, ahogyan az álláslehetőségekben is lehetnek kisebb-nagyobb eltérések – még egy konkrét területen is. Ez pedig megkívánja, hogy mindig adott pozícióra szabott önéletrajzot készíts. Ez persze nem jelenti azt, hogy minden pályázathoz egy teljesen új CV-vel kell előrukkolnod, de célszerű utánanézni az adott vállalatnak, az értékeiknek, prioritásaiknak, és aszerint alakítani az önéletrajz rugalmasabb elemeit. Vannak például olyan cégek, ahol minden másnál fontosabb a szakmai tapasztalat – így ezt kell majd kiemelned.

Így emeld ki a szakmai tapasztalatodat az CV-ben

A következő tippeket alkalmazva sikeresen hangsúlyozhatod a pályádon eddig bejárt utadat.

Rendezd fordított időrendbe!

A szakmai tapasztalatok felsorolásánál mindig legyen ott az adott cég, amelyiknek dolgoztál, a pozíció, illetve annak egy rövid részletezése – és mindez legyen fordított időrendben! Ennek köszönhetően a munkáltató azonnal láthatja, milyen területen a legfrissebb a tapasztalatod, tudásod.

Legyen naprakész!

Talán mondanunk sem kell, de elengedhetetlenül fontos, hogy ez a szekció naprakész legyen. Ha erre nem figyelsz oda, az biztosan nem fog professzionalitást sugallni és egy esetleges interjún is kellemetlen pillanatokhoz vezethet.

Hangsúlyozd az eredményeket!

A korábbi munkahelyek felsorolásánál sokan elkövetnek egy hibát: csak azt listázzák, hogy milyen volt a pozíció, milyen feladatokat, hatásköröket foglalt magába. Ehelyett azonban sokkal célravezetőbb – és a munkáltató számára szimpatikusabb –, ha az elért eredményeinket is megemlítjük, mégpedig számszerűsítve. Annyira sikeres volt az egyik projekted, hogy a csapatod 10%-os növekedést generált a területeden? Írd bele!

Emeld ki vizuálisan!

Banálisnak tűnhet, de pont ezért működhet: helyezd az A4-es oldal tetejére, és egy kellemes, de figyelemfelkeltő színnel emeld is ki ezt a szekciót. A CVapp.hu sablonjai között számos példát találhatsz erre.

Használj kulcsszavakat!

Érdemes fogni néhány szót az álláshirdetésből vagy munkaköri leírásból, és belefoglalni ebbe a blokkba. De ugyanígy célszerű néhány meggyőző, hangzatos kifejezést is belefogalmazni – ilyen lehet például a rugalmas, megbízható, pontos, magabiztos –, hiszen a HR-esek ezekre is szoktak „vadászni” a CV-kben.

Ne feledd: a kevesebb néha több!

Ha már sok éve a pályán vagy, biztosan bőven van mivel feltölteni ezt a szekciót, de nem érdemes 10-15 évnyi időtávlatnál messzebre visszamenni. Emellett, ha sok pozíciót betöltöttél már sok különböző cégnél, azok közül is érdemes inkább csak a leginkább relevánsakat belefoglalni, hiszen a gyakori váltás a legtöbbek számára nem annyira szimpatikus.

Ezeket a tippeket megfogadva biztos lehetsz abban, hogy a CV-d egy következő szintig, például egy személyes interjúig, repít majd!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!