Csütörtöktől a Magyar Fejlesztési Bank az európai uniós társfinanszírozású, a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációs törekvéseit elősegítő Digitális Megújulás Operatív Program (DIMOP PLUSZ) keretében két új, 0 százalékos kamatozású hitelterméket tesz elérhetővé – közölte a pénzintézet csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a két konstrukción keresztül összesen mintegy 34,7 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre mind az alacsonyabb digitális fejlettségi szintről induló, kisebb volumenű fejlesztésben gondolkozó vállalkozások, mind a digitálisan érettebb és nagyobb projekteket tervező cégek számára. Az igényelt összeg fele vissza nem térítendő támogatássá is válhat a nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkező vállalkozásoknál.
Közölték: az egyik, DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24 hiteltermék 27,8 milliárd forintos keretösszegéből a Budapesten megvalósuló projektekre 4,1 milliárd forint, míg a Budapesten kívüli fejlesztésekre 23,7 milliárd forint összértékű finanszírozás érhető el. Az egyes projektekre 3 és 20 millió forint közötti finanszírozás igényelhető. A hitelkonstrukciót a vállalkozások elsősorban olyan alapszintű, fejlett vagy közepesen fejlett szoftverek és felhőalapú szolgáltatások bevezetésére fordíthatják, mint a vállalati erőforrástervezési (ERP) és ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) rendszerek, táv- és csoportmunka-támogató megoldások, vagy a mesterséges intelligencián alapuló technológiák.
A másik, DIMOP PLUSZ 1.2.3/B-24 hiteltermék keretösszege 6,95 milliárd forint, ebből 1 milliárd forint a főváros területén megvalósuló projektek, 5,92 milliárd forint pedig a Budapesten kívüli projektek megvalósítására fordítható. Az egyes fejlesztésekre 20 és 200 millió forint közötti kölcsönösszeg igényelhető. A hiteltermék a fejlettebb digitalizációs törekvéseket finanszírozza, többek között a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások, a mesterséges intelligencián alapuló technológiák és szolgáltatások, a nagy adathalmazok elemzését szolgáló megoldások, illetve az Ipar 4.0-hoz és a vállalati Internet Of Things-hez (IoT) kapcsolódó megoldások bevezetésének elősegítésével – írták.
A két hiteltermékkel kapcsolatos szoftverek és üzleti felhőszolgáltatások beszerzése elsősorban a vallakozzdigitalisan.mkik.hu weboldalon, a DKF Kft. és az MKIK által biztosított minősített szállítói listáról lehetséges.
A kölcsönkérelmek az MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank összesen 156 kijelölt bankfiókjában nyújthatók be országszerte. A programok részletes feltételeiről és kondícióiról a www.mfb.hu oldalon, illetve az MFB Pont Plusz fiókokban kaphatnak további tájékoztatást az érdeklődők – közölte az MFB.