3p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Három új földgáztalálatot ért el a Mol Pakisztánban a Tal nevű kutatási területen, amelyeknek a magyar vállalat most elkezdte kidolgozni a kitermelési stratégiáját is – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Iszlámábádban.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a pakisztáni kollégájával, Isak Dárral közösen tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: a két ország együttműködésének legjelentősebb közös sikertörténetét a legnagyobb magyar vállalat, a Mol pakisztáni beruházásai jelentik.

Emlékeztetett arra, hogy a Mol már huszonöt éve jelen van Pakisztán piacán, ahol több mint 400 millió dollárt fektetett be és nagyjából 900 embernek ad munkát.

Szerinte a vállalat második helyen áll a kőolaj és a propán-bután gáz kitermelésében, illetve ötödik helyen áll a földgázkitermelésben az országban.

Üdvözölte, hogy utóbbi további bővülhet a közeljövőben, ugyanis a Mol nemrég három új gáztalálatot ért el a Tal nevű kutatási területen, és most megkezdte kidolgozni a stratégiát ezeknek a kitermelésére vonatkozóan.

Szijjártó Péter három új földgáztalálatról számolt be Pakisztánban
Szijjártó Péter három új földgáztalálatról számolt be Pakisztánban
Fotó: Facebook/Szijjártó Péter

„Ez hozzá fog járulni Pakisztán energiaellátásának biztonságához, ami hozzájárul a helyi energiaszektor fejlődéséhez, ami pedig hozzájárul a magyar gazdaság növekedéséhez is” – fogalmazott.

Szijjártó Péter a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztésének fontosságát hangsúlyozta, és kiemelte, hogy a két ország viszonyát mindig is a kölcsönös tisztelet jellemezte, soha nem próbáltak beavatkozni egymás belügyeibe.

„A két kormány között nincsenek nyitott politikai kérdések, nincsenek politikai viták, és ez azt is jelenti, hogy nincsenek politikai akadályai a vállalkozások közötti együttműködés kialakításának”- szögezte le.

Majd kifejtette, hogy mostani látogatására tizenhét magyar cégvezető kísérte el, akik olyan területeket képviselnek, amelyekben hazánk a világ élvonalához tartozik, mint például a vízgazdálkodás.

A miniszter üdvözölte, hogy a kétoldalú kereskedelem volumenét már idén áprilisig sikerült a duplájára emelni, és tavaly megdőlt a pakisztáni import rekordja is.

Hangsúlyozta, hogy a magyar kormány maximálisan támogatja a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztését, s ennek az érdekében már zajlik az előkészítése a beruházások kölcsönös védelméről szóló megállapodásnak, valamint polgári légiközlekedési megegyezést is alá fognak írni abban a reményben, hogy ennek alapján közvetlen légi összeköttetés jön létre a két ország között.

„Tehát egy jobb, szélesebb körű együttműködést szeretnénk a két ország között” – összegzett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!