2p

Felszámolásba torkollt az egykori magyar válogatott labdarúgó „légi, űrjármű gyártására” létrehozott cégérdekeltségének rövid, de fordulatos története.

Dzsudzsák Balázsnak jelenleg is van üzletrésze három cégben, a Db7.hu Kft.-ben, a Market Invest Hungary Kft.-ben és a rejtélyes Első Magyar Léghajógyár Kft.-ben is, amely felszámolás alatt áll, írja a 24.hu.

A felszámolás elrendelésétől számítva 40 nap áll rendelkezésére a jelenleg Debrecenben futballozó sportoló és három üzlettársa tulajdonában álló Első Magyar Léghajógyártó Kft. hitelezőinek, hogy bejelentsék követelésüket a felszámolónak. Ez új fejlemény, február végén ugyanis még arról döntött a bíróság, hogy a kft.-t megszüntetik és törlik a cégjegyzékből.

Orbán Viktor Dzsudzsák Balázzsal szelfizik a Puskás Arénában - a futballista jó kapcsolatokat ápol a kormánnyal (korábbi felvétel)
Orbán Viktor Dzsudzsák Balázzsal szelfizik a Puskás Arénában - a futballista jó kapcsolatokat ápol a kormánnyal (korábbi felvétel)
Fotó: Orbán Viktor/Facebook

A Nyírlugosra bejegyzett léghajógyárnak négy tulajdonosa van: a  debreceni RST Vízvágó Kft. jegyzi az üzletrészek 50 százalékát, 20 százalék az izraeli Atlas LTA Advanced Technology birtokában van, 15 százalék Dzsudzsák Balázs, illetve szintén 15 százalék a nyírlugosi Mopi-Trade Kft. részesedése.

Az Atlas izraeli székhelyű cég, amely honlapja alapján léghajókkal foglalkozik, repertoárjában megfigyeléshez, kommunikációhoz, szórakoztatáshoz, turizmushoz, illetve teherszállításhoz alkalmas termékek sorát tünteti fel. Dzsudzsák néhány hónappal az izraeliek után, 2021 márciusában szállt be az Első Magyar Léghajógyár Kft-be.

A cégügyeket intéző ügyvéd anno azt kérte a cégbíróságtól, hogy soron kívül jegyezzék be Dzsudzsákot a kft. tagjai közé arra hivatkozva, hogy a cég ügyében egyedi kormánydöntés előkészítése van folyamatban, amelynek lezárásához az új tag tagsági jogának bejegyzése szükséges. Az egyedi kormánydöntéssel adott beruházási támogatások listáján ugyanakkor nem szerepel Dzsudzsákék léghajós cégének a neve.

A társaság az utóbbi két évben egyáltalán nem adott le mérlegbeszámolót, azt megelőzően, 2020–2021-ben nulla bevételt jelentett.

Egy, a lapnak nyilatkozó szakértő szerint hasonlóan néz ki azoknak a cégeknek a dokumentációja, melyek valójában nem akarják, hogy bárki belelásson az adataikba, a szerződésállományukba, esetleg ezeknek az eltüntetése a cél.

Az előzmények alapján a NAV-nak bizonyára volt követelése a céggel szemben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!