Ha Nevada államról van szó, elsősorban mindenkinek Las Vegas jut eszébe – a napokban azonban egy egészen más jellegű ügy élvez komoly figyelmet - kezdi cikkét laptársunk, a szintén a Klasszis Média által kiadott Privátbankár.
Az állam törvényei lehetővé teszik, hogy bizonyos jogi ügyek gyorsabban és diszkrétebben zajlanak, mint az Egyesült Államok más részein. Ezért vált a viszonylag kisvárosnak számító Reno csendes háttérszereplőjévé egy globális médiabirodalmat érintő, drámai családi vitának.
A 93 éves Rupert Murdoch és családja a világ minden szegletéből gyűlt össze azért, hogy eldöntsék, miként oszlik majd meg az örökség a legendás médiamágnás halála után. Azt, hogy nem akármilyen családról van szó, az is mutatja, hogy a hétfőn lezárult per tárgyalása során hat napon át egy hét autóból álló fekete terepjáró konvoj szállította a médiamágnást és családját a Washoe megyei bírósághoz.
A News Corp több száz újságot és médiafelületet birtokol világszerte, ide tartozik az amerikai Republikánus Párt egyik fegyverének számító Fox News is, vagy az olyan népszerű bulvárlapok is, mint a brit The Sun. A cikk szerint Murdoch a legidősebb fiának, Lachlannak szeretné átadni a birodalma irányítását, mivel politikai álláspontjuk vele áll a legközelebb egymáséhoz.
Az akadályt egy olyan bizalmi vagyonkezelő alap jelenti, amelyet Murdoch második válása után hoztak létre, és amely azt biztosítja, hogy halála után Murdoch négy legidősebb gyermeke egyenlő részesedést kapjon a cégből.
Az alap nyolc szavazatot ad a családnak, amit a News Corp és a Fox News igazgatótanácsában használhatnak. Murdoch négyet irányít, mindegyik idősebb gyermeke egy-egy szavazattal rendelkezik. A két fiatalabb gyermeke nem szavazhat. A mostani megállapodás szerint Murdoch halála után a szavazatai egyenlő arányban oszlanának meg a négy idősebb gyermeke között - a milliárdos most ezt szeretné megváltoztatni.
Tovább részletek laptársunk, a Privátbankár cikkében.