1p

Csatlakozzon az év egyik legfontosabb egészségügyi szakmai eseményéhez,
ahol a finanszírozási kihívásoktól kezdve a menedzserbetegségek kezelésén át egészen a legújabb digitális egészségügyi megoldásokig minden fontos témát érintünk!

Egészséggazdaság - Menedzser egészség 2025. március 27-én
Merkely Bélával, Kóka Jánossal, Kulja Andrással, Zacher Gáborral
és más neves szakértőkkel - jelentkezzen március 3-ig kedvezményes áron!

Részletek és jelentkezés itt!

A miniszter javaslatából nem kértek a mozdonyvezetők.

Az Index vette észre a Mozdonyvezetők Szakszervezetének közleményét, amely szerint az érdekvédelmi szervezet elutasította a kínált béremelést. Mint írták,

három évre, 2026-ig szóló 25 százalékos alapbérfejlesztési ajánlatot tett a MÁV-Volán csoport munkavállalóinak Lázár János miniszter, ezen kereteken belül idénre 70 ezer forint, minden dolgozó számára azonos összegű béremelést indítványozott.

A mozdonyvezetők nem kértek az ajánlatból. Fotó: Depositphotos
A mozdonyvezetők nem kértek az ajánlatból. Fotó: Depositphotos

A Mozdonyvezetők Szakszervezete azonban elutasította ezt az azonos összegű, mindenkinek 70 ezer forint alapbéremelést biztosító ajánlatot és kiállt az idei 18 százalékos alanyi jogú alapbéremelés mellett. A tárgyalások a jövő héten folytatódnak.

A mozdonyvezetők nem az egyetlenek, akik nemet mondtak, ahogy arról korábbi cikkünkben is írtunk, a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet is elutasította az ajánlatot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!