Hétfő reggel 11:16-kor landolt a Ferihegy 1-es repülőtér mellett található kisgépes terminálnál (General Aviation Terminal, GAT) az a magángép, amelyet gyakran használ Thomas Rabe, az RTL Csoport és a Bertelsmann Group vezérigazgatója. A gép fedélzetén Elmar Heggen, az RTL Csoport operatív igazgatója és vezérigazgató-helyettese, valamint több más RTL-es vezető is jelen volt. A delegáció érkezésének célja egy vezérigazgatói találkozó volt az RTL Ligetben, az RTL Magyarország új székházában, ahol az elmúlt negyedév eseményeit vitatják meg, írta meg a Media1.
A lap főszerkesztője, Szalay Dániel a GAT terminál parkolójában várakozott, hogy dokumentálja az érkezést és kérdéseket tegyen fel a vezetőknek. Amikor a gép leszállt és a vezetők elindultak a fekete Mercedes kisbuszok felé, a rendőrök intézkedés alá vonták Szalayt, aki a járdán sétált és a parkolóban várt.
Az intézkedés oka egy bejelentés volt, amely szerint Szalay fényképezni akar, és a rendőrök igyekeztek megtudni, hogy kire vár és kit kíván fotózni.
Szalay Dániel együttműködött, átadta a sajtóigazolványát és személyes iratait, de a rendőrök ennek ellenére hosszasan akadályozták a munkájában. Az intézkedés alatt – amikor az RTL vezetői elhagyták a helyszínt a terminál mellett parkoló járművekkel – a rendőrök felszólították Szalayt, hogy hagyjon fel a fényképezéssel és videózással, arra hivatkozva, hogy rendőri intézkedés közben nem készülhet felvétel. Az ellenőrzés a lap szerint több mint fél órán át tartott, mivel a rendőrök nem tudták ellenőrizni a körözési adatbázist a rendszer hibája miatt, így Szalayt hosszabb időre várakoztatták.
Az RTL-es vezetők eközben már valószínűleg messze jártak, mire az intézkedés véget ért. Végül a rendőrök közölték az újságíróval, hogy szabadon távozhat, mert a központból „0-ás” jelzés érkezett, azaz nem áll körözés alatt. A rendőrök elismerték, hogy Szalay semmilyen szabálysértést nem követett el azzal, hogy a járdán sétált és várakozott.
Az eset miatt a Media1 hivatalos panaszt nyújt be a rendőrségi intézkedés ellen, mivel úgy vélik, hogy az akadályozta a munkavégzést és sértette a sajtószabadsághoz fűződő jogaikat. Szalay Dániel az esetet követően hangsúlyozta, hogy a sajtó munkatársainak biztosítani kell a lehetőséget a munkájuk zavartalan végzésére, és az ilyen jellegű intézkedések komoly aggályokat vetnek fel a sajtószabadság gyakorlati érvényesülésével kapcsolatban.