3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megszavazta 107,2 milliárd forint osztalék kifizetését a 2018-as eredmény után a Mol Nyrt. éves rendes közgyűlése csütörtökön, ennek megfelelően a részvényenkénti osztalék 142,5 forint.

Az elfogadott igazgatósági javaslat szerint a részvényenkénti alaposztalék értéke 11,8 százalékkal, 85 forintról 95 forintra nő. Ezen felül a tavalyi pénzügyi eredmények alapján az alaposztalék mértékének 50 százalékát kitevő, részvényenként 47,5 forint egyszeri osztalékot fizet a társaság.

Ilyen lett az eredmény

A közgyűlés elfogadta a Mol csoport nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készített 2018. évi konszolidált éves beszámolóját 4611,5 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 305,6 milliárd forint adózás utáni eredménnyel.

Elfogadták a Mol Nyrt. 2018-as auditált beszámolóját is 2972,8 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 301,4 milliárd forint adózás utáni eredménnyel.

Molnár József, a társaság vezérigazgatója a közgyűlésen elmondta, hogy 2018 is kedvező működési környezetet hozott az olajipar számára, az olajárak tovább emelkedtek, és folytatódott a kereslet bővülése. A Mol számára fontos közép-kelet-európai régióban mintegy 3 százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás.

A finomítói és a petrolkémiai árrések ugyanakkor csökkentek, ami kedvezőtlenül hatott a feldolgozás-kereskedelem (downstream) üzletág eredményességére - tette hozzá.

A vezérigazgató ismertette: a Mol csoport 728 milliárd forint újrabeszerzési árakkal becsült, tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el tavaly, 8 százalékkal többet az előző évinél.

Az upstream hozta a legtöbbet

A csoport legnagyobb eredménytermelője a kutatás és kitermelés (upstream) üzletág volt, a magasabb olaj és gázárak, illetve az emelkedő termelés miatt az EBITDA 47 százalékkal nőtt.

A fogyasztói szolgáltatások szegmensben szintén folytatódott a növekedés, ehhez az üzemanyag és a nem-üzemanyag értékesítések bővülése is hozzájárult.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

A Mol csoport jelentősen, 27 százalékkal növelte beruházásait tavaly, ezek összege elérte a 357 milliárd forintot. A növekedés elsősorban a stratégiai projektekhez kapcsolódott, ezen kívül jelentősen bővültek a fogyasztói szolgáltatások üzletág beruházásai - jelezte.

A vezérigazgató kiemelte, hogy az erős készpénztermelő képesség miatt tovább csökkent tavaly az eladósodottság, a Mol csoport jelentős likviditási tartalékokkal rendelkezik. Kulcsfontosságúnak nevezte a pénzügyi fegyelmet, az eladósodottságot a Mol olyan szinten kívánja tartani, amely megfelel a befektetésre ajánlott hitelminősítésnek - hangsúlyozta.

Mit várnak idén?

Molnár József a tervekről szólva a többi között elmondta: idén 2,3 milliárd dollár EBITDA-ra számítanak. A társaság beruházásai jelentősen emelkednek, elérhetik a 2 milliárd dollárt, amiből 800-900 millió dollár a stratégiai projektekhez kapcsolódik. Emellett folytatni kívánják az alaposztalék emelését - tette hozzá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!