A férfinátha tudományos háttere
Egyes kutatások szerint a férfiak immunrendszere gyengébb, amiért részben a tesztoszteron tehető felelőssé, mivel ez a hormon gyengítheti az immunválaszt. Ezért van az, hogy sok férfi sokkal nehezebben és mélyebben éli meg a panaszait, ha lebetegszik. Ilyenkor jó lenne, ha létezne egy speciális Férfi Patika, amely megoldást kínál az urak problémáira.
Bár a férfiak fájdalomküszöbe magasabb lehet, a krónikus fájdalmakat és betegségeket sokszor nehezebben viselik. Egy 2016-os brit tanulmány szerint a férfiak hajlamosak jobban szenvedni ugyanattól a tünettől, mint a nők, részben a társadalmi elvárások és a saját belső bizonytalanságuk miatt.
Miért képesek a férfiak mégis helytállni az extrém helyzetekben?
Érdekes módon, amikor súlyos sérülésekről, például csonttörésekről vagy műtéti beavatkozásokról van szó, a férfiak gyakran bámulatos kitartást és gyors regenerációs készséget mutatnak. Az extrém sportolók és küzdősportolók például olyan helyzetekben is képesek helytállni, amelyek egy hétköznapi embert hónapokra visszavetnének. Ennek oka a versenyszellem, az adrenalin és a mentális edzettség. Ezzel szemben, egy egyszerű nátha vagy enyhe láz még a legkeményebb férfiakat is „ágyba kényszerítheti”. Ennek egyik oka az, hogy az ilyen betegségek esetén nincs külső nyomás a „hősies helytállásra”, így a férfiak hajlamosak jobban figyelni a tüneteikre, és akár túl is dramatizálni azokat.
Bár a férfiak sokszor „rosszabbul viselik” a betegségeket, ennek hátterében biológiai és pszichológiai tényezők egyaránt állnak. A helyzet javítása érdekében fontos, hogy a férfiak tudatosabbak legyenek saját egészségük kapcsán, és időben lépéseket tegyenek a megelőzés érdekében.