2p

Összeomlik a magyar egészségügy?
Mennyi pénz hiányzik a rendszerből?
Mitől lesznek rövidebb várólisták?
Csak a magánegészségügyre számíthatunk?
Online Klasszis Klub élőben Rékassy Balázzsal

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a szakértőtől!

2024. szeptember 18. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egy kanadai vállalattal közösen nyert az észak-amerikai ország védelmi minisztériumának pályázatán.

Az összecsukható konténereket fejlesztő és gyártó, magyar tulajdonban lévő Continest Technologies Zrt. kanadai leányvállalata, valamint a vízkezeléssel foglalkozó kanadai Innocorps által vezetett Circular City konzorcium nyerte el a Kanadai Védelmi Minisztérium (DND) Védelmi és Biztonsági Innovációs Programja (IDEaS) által kiírt Pop-Up City verseny kétmillió dolláros fődíját - közölte a Continest kedden. A pályázatot olyan megoldások fejlesztésére írták ki, amelyek integrált energia-, víz- és hulladékgazdálkodási rendszereket biztosítanak a kanadai hadsereg országon belüli vagy akár nemzetközi terepen kialakítandó ideiglenes táborai számára.

Az összecsukhatóságra ment rá a magyar cég. A kép illusztráció. Fotó: Depositphotos
Az összecsukhatóságra ment rá a magyar cég. A kép illusztráció. Fotó: Depositphotos

A gyorsan telepíthető infrastrukturális rendszerek fejlesztésére, gyártására és üzemeltetésére életre hívott Circular City konzorcium célja az volt, hogy "fenntartható és innovatív módon integrálja a villamosenergia-, a víz- és a hulladékgazdálkodási megoldásokat, ezáltal növelve a felhasználók biztonságát és komfortérzetét, mindeközben jelentősen csökken az ideiglenes táborok telepítéséhez és üzemeltetéséhez szükséges költségek, az üzemanyag- és energiafogyasztás".

A Continest innováció lényege az összecsukhatóság, így egy normál merevvázas konténer helyén öt összecsukott konténer szállítható, ezáltal a mobil infrastruktúra kiépítésével járó logisztikai költségek és környezeti terhek 80 százalékkal csökkenthetők. A cég termékeit számos iparágban használják. A védelmi és hadiipari megoldások mellett a katasztrófavédelem, a humanitárius missziók, a mobil infrastruktúrát igénylő egészségügyi és rendezvényipari felhasználók körében fordulnak elő leggyakrabban.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a szentendrei székhelyű, tavaly mintegy hatvan főt foglalkoztató Continest Technologies Zrt. nettó árbevétele tavaly 3,65 milliárd forint, egy évvel korábban pedig mintegy 1,84 milliárd forint volt. Az eddig belföldre termelő társaság 2022-ben 169 millió nyereséggel zárt, míg 2021-ben 33 millió forint volt az adózott eredménye. (MTI)
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!