Talán szinte mindenki, aki ma már gyakorló apuka önfeledten játszott anno a PS5 játékkonzol valamelyik megelőző szériájával, amit a Jézuskától kapott karácsonyra.
A Playstation legnagyobb riválisa a Microsoft XBOX konzolja, ami már többször is át lett keresztelve. Először XBOX 360 volt, majd lett XBOX One, végül XBOX Series.
A legmenőbb Playstation kiegészítők
Manapság egy játékkonzolt már nem úgy kell elképzelni, mint az első megjelenésnél. Akkor volt egy gépünk, amibe bele kellett tenni a játék CD lemezét, illetve hozzá csatlakoztattuk a vezetékes irányítót, ami sokak szerint mindig túl rövid volt.
A technika fejlődése és egy internet csatlakozás által mára online térben zajlanak a játékok, ráadásul sokkal rugalmasabban, vezeték nélküli kontrollerekkel irányíthatjuk a karaktereinket.
A konzolokkal átélhető, még valósághűbb élményt különféle kiegészítők segítik. Úgy mint az érintésérzékelős, rezgés általi visszajelzésű kormány vagy a PS5 headset az egymás közötti zavartalan beszélgetésekhez. De ilyenek még a Bluetooth kapcsolatos, haptikus visszajelzésű PS5 DualSense kontrollerek vagy a legmodernebb virtuális valóságot alkalmazó VR2 szemüveg is.
Ikonikus játékok a PS5-re
A kezdetek óta vannak olyan konzoljátékok a PS-re, amelyek minden generációt magukkal tudtak ragadni. A sikerességük miatt pedig időről-időre új, továbbfejlesztett résszel rukkoltak elő a szoftverfejlesztők. Így megtartva a régi és bevonzva az új gamereket is.
Sokan egész évben arra vártunk, hogy közeledve az év végéhez kijöjjön a kedvenc játékunk legújabb része, és bizony minden zsebpénzüket erre költöttük el.
Ilyen klasszikusnak számító örök kedvencek a Fifa (mára FC), a Gran Turismo, a Grand Theft Auto vagy a különböző Star Wars szériák.
A mai gamerek pedig leginkább a Forza Horizon, a Stellar Blade, a God of War, a The Witcher, a Cyberpunk, na és persze a Fortnite játékokkal játszanak.
Konzoljátékokból a profi bajnokságig
Az e-sport napjainkra komoly iparággá nőtte ki magát a korábbi otthoni hobbi videójátékozásból. Hivatalos bajnokságokban, komoly pénzdíjakért játszanak az e-sportolók, akiket profi egyesületek igazolnak le, és kapnak akár évi szinten több százezer dolláros fizetéseket is.
Csapatban és egyénileg is játszanak a különböző típusú játékokban, mint a MOBA (többjátékos online csatamező) vagy az FPS (belső nézetes, lövöldözős). Egyre népszerűbbek a különböző sportverseny szimulátorok is. Elég az egyik legismertebb Forma-1-es pilótát említeni, Max Verstappent, aki a Team Redline-nál a virtuális térben is sikeresen száguldozik.
Ha Neked is egy menő PS5 konzolra, valamelyik hozzá való kiegészítőre, esetleg egy-két klassz játékra lenne szükséged keresd fel a KonzolKirály weboldalát!