A biztonságosabb mosdóhasználat kellékei
Különösen fontos, hogy mindent megtegyünk az elesés és a balesetek elkerülése érdekében, ennek egyik legjobb módja, ha a Rehaker.hu wc-magasító kínálatából beszerezzük a legoptimálisabb eszközt.
Bár a klasszikus hétköznapok során ritkán gondolunk egy efféle kellékre, bizonyos esetekben rendkívül nagy segítséget jelenthet. A statisztikák is azt igazolják, hogy a 65 év felettiek közel 30%-a elesik minimum egyszer az otthonában, az esetek felében pedig ez akár többször is megtörténhet, nem beszélve a sérülések súlyos következményeiről. Az igazság az, hogy tehetünk ellene, legfőképp a veszélyesebb területek akadálymentesítése lényeges. Ilyen például a fürdőszoba és a mellékhelyiség.
Nemcsak az időseknek, de a mozgáskorlátozottaknak, valamint a krónikus betegeknek és a lábadozóknak is nehézséget jelenthet a mosdóhasználat, azonban a wc-magasítókkal megkönnyíthetjük a le- és felállást, s ezáltal biztonságosabbá is tehetjük.
Wc-magasítók alkalmazása
Ezen termékek 7-15 cm-rel növelhetik az ülésmagasságot, vagyis többféle kialakítású kiegészítő is beszerezhető igényünkhöz mérten. A segédeszközök felszerelése könnyű, illetve a tisztításuk is könnyedén megoldható. Elérhetők karfás és fedeles változatok, valamint állítható magasságú típusok egyaránt. Ez utóbbiak testre szabhatók a tartólábaik állíthatósága révén, így kényelmesebb alkalmazást garantálnak.
A Rehaker.hu kínálatából elérhető Compact Plus wc-magasító az összes szabványos csészéhez rögzíthető, méghozzá szerszám nélkül. 185 kg-os maximális teherbírással rendelkezik, 11 cm-rel növeli az ülésmagasságot, vízálló PVC borítású, ezáltal higiénikus és könnyen tisztítható.
Ha pedig egy karfás, fedeles változatban gondolkodunk, a Clipper VII wc-magasító ideális megoldást jelenthet, amely 150 kg-ig terhelhető. A kartámaszok lehetővé teszik a biztonságos le- és felülést. Állítható lábai révén személyre szabhatjuk a magasságát 52 és 65 cm között. Strapabíró tervezésű, acél lábainak hála stabil alátámasztást biztosít. A lehajtható fedele pedig higiénikusabb alkalmazást garantál.
Hogyan válasszunk?
Mindenképpen vegyük figyelembe a gondozott egyéni igényeit, a korát, az állapotát, vagyis hogy mozgáskorlátozott-e, illetve milyen mértékben. Lényeges szempont továbbá, hogy melyik típus komfortosabb számára, vannak-e egyedi kérései.
Érdemes szakemberrel is konzultálni, hiszen így átfogó képet kaphatunk az ápolt személy fizikai állapotáról, a betegségeiről, s ezáltal könnyebb lesz kiválasztani a legmegfelelőbb típust.