A szerződésben foglalt úgynevezett zárási feltételek teljesülésekor a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett vállalatcsoport tulajdonába kerül a Győr-Moson-Sopron megyei Bőny község térségében üzemelő, 13 toronyból álló szélerőműpark. A szélerőművek összteljesítménye 25 megawatt, a megtermelt villamos energiát a Kötelező Átvételi Rendszer (KÁT) keretében értékesítik. A beruházást az Alteo részben a március 25-én lezárult 2 milliárd forintos zártkörű tőkeemelés során befolyt összegből tervezi finanszírozni.
A mostani akvizícióval, a kivitelezés alatt álló naperőművi beruházások lezárásával, illetve a már az Alteo birtokában lévő egyéb, megújuló energiát hasznosító erőművek teljesítményével együtt a társaság megújuló energiaforrásokat hasznosító erőművi portfóliójának kapacitása meghaladja majd az 55 megawattot. Ehhez hozzáadva a megközelítőleg 50 megawattos földgáz erőművi kapacitást, az Alteo-csoport villamosenergia-termelő kapacitása meg fogja haladni a 105 megawattot is, ami jelentős növekedést jelent a vállalat életében.
A zártkörű részvénykibocsátás során befolyt összegből elsősorban megújulóenergetikai befektetéseket, beruházásokat tervez finanszírozni a társaság. Az Alteo befektetési fókuszában álló projektek teljes befektetési igénye 7 és 10 milliárd forint között mozog.
„A legutóbbi zártkörű tőkeemelés lehetővé tette, hogy időben reagálhassunk az olyan potenciális piaci lehetőségekre, mint a bőnyi szélerőműpark akvizíciója. Hiszünk abban, hogy a megújuló energián belül a szélnek is meghatározó szerepe lesz a jövő energiamixében. Éppen ezért láttunk kiemelt potenciált az akvizíciós folyamat végén a tulajdonunkba kerülő szélerőműparkban is. Az akvizíció eredményeként jelentősen, csaknem duplájára nőne a megújuló energiaforrásokat hasznosító portfóliónk kapacitása, meghaladva gázerőműveink összteljesítményét is” – mondta ifj. Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója a bejelentés kapcsán.
A most megkezdett akvizíció szorosan illeszkedik az Alteo stratégiájába, amelyben a megújuló energiaforrásokat hasznosító, illetve a magas hatásfokú földgáz alapú erőművek tulajdonlása és működtetése kiemelet szerepet kap.
Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök