Az európai uniós forrásból biztosított kamatmentes kölcsön a feldolgozóipari vállalkozások mindennapi működési költségeihez, valamint likvid működésük fenntartásához szükséges készletbeszerzésekhez – ideértve például a bér- és járulékfizetéseket, valamint a rezsiköltségeket – nyújt támogatást.
Az új „B” forgóeszköz terméket a feldolgozóipari ágazatú, a pályázati felhívásban meghatározott TEÁOR, illetve egyéni vállalkozók esetén ÖVTJ kód szerinti főtevékenységet végző vállalkozások igényelhetik. Elsősorban a likvid működéshez szükséges készletbeszerzések, bér- és járulékfizetések, valamint rezsiköltségek fedezésére használható. A konstrukció célja, hogy támogassa a vállalkozásokat a működésüket érintő szezonális vagy átmeneti kihívások kezelésében, valamint elősegítse a változó piaci környezet feltételeinek megfelelő, rugalmas és gyors működésüket.
Fotó: MBH Bank
„A kamatmentes kölcsön akár önerő és tárgyi fedezet nélkül is igényelhető, ezáltal gyorsan és egyszerűen juthatnak forráshoz a vállalkozások, amely így hatékonyan segíti őket az átmeneti készletfelhalmozás, a szezonális értékesítési kihívások vagy akár a fizetési csúszások kezelésében. Emellett a megnövekedett forgótőke lehetőséget teremt a kedvezőbb beszállítói feltételek kihasználására és a vásárlói kedvezmények biztosítására, így a cégek rugalmasabban alkalmazkodhatnak a piaci kereslet változásaihoz” – mondta Kiss Zalán, az MBH Bank mikro- és kisvállalati üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatója.
A programban 1-20 millió forint közötti összeg igényelhető kamatmentes formában, legfeljebb 6 éves futamidővel. A havi, fix összegű tőketörlesztés kiszámítható pénzügyi hátteret biztosít a napi működéshez kapcsolódó kiadások fedezésére. A támogatási kérelmeket 2025. december 31-ig – vagy a keretösszeg kimerüléséig – lehet benyújtani. A programban kizárólag Budapest közigazgatási határain kívül megvalósuló projektek támogathatók, függetlenül a pályázó vállalkozás székhelyétől. A 70 milliárd forintos keretösszeg legalább 65 százaléka a fejlesztendő járásokban, illetve a négy leginkább felzárkóztatandó régióban – Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország – megvalósuló projektekre kerül elkülönítésre, nagymértékben támogatva a gazdaság élénkítését ezekben a térségekben.
A hitelprogram – más GINOP Plusz és DIMOP Plusz konstrukciókhoz hasonlóan – országosan 154 kijelölt bankfiókban, az MBH Bank MFB Pont Plusz hálózatán keresztül érhető el.